کمک 10 میلیارد تومانی مردم هندوستان به مردم سیل زده ایران

ایکنا چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹
گروه اجتماعی نماینده ولی فقیه در هندوستان با بیان اینکه پس از سیل در کشور، شاهد کمک های فراوان مردم هند بودیم، گفت: تقریبا 10 میلیارد تومان کمک جمع آوری شد که بیش از دو میلیارد تومان همان ابتدا به گروه های هلال احمر و نزدیک به چهار میلیارد تومان به کمیته امداد اهدا شد.

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت الاسلام مهدی مهدوی پور، نماینده ولی فقیه در هندوستان در دیدار با آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری که امروز 27 شهریورماه صورت گرفت، اظهار کرد: در پی سیلابی که در ایران اتفاق افتاد، اتفاق عجیبی در هندوستان رخ داد؛ در کنار این سیل ویرانگر، سیل محبت، مهربانی و همدلی ها را در هندوستان شاهد بودیم. شیعیان از سراسر هندوستان تماس ها و پیام های مختلفی با ما برای کمک داشتند و بعد هم به صورت خودجوش کمک هایی را جمع آوری کردند. ما آن ها را نهی می کردیم و می گفتیم در همین هندوستان فقیر داریم که به ما گفتند این کمک ها نیز از سوی فقرا بوده است.
وی ادامه داد: به هر حال شاهد صف طولانی در دفترمان برای کمک به مردم ایران بودیم و تقریبا 10 میلیارد تومان کمک جمع آوری شد؛ بیش از دو میلیارد تومان همان ابتدا به گروه های هلال احمر و نزدیک به چهار میلیارد تومان به کمیته امداد اهدا شد. در سفری که من به این جا آمدم نیز قرار شد 150 خانه با همین مبلغ آماده شود. همچنین قرار است سه مرکز بهداشت به افتتاح برسد که دو مرکز بهداشت در حمیدیه و یک مرکز بهداشت در اروندکنار است که یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای آماده سازی این سه مرکز بهداشت در نظر گرفته شده است. همچنین دو مدرسه در پل دختر ساخته شد که قرار شد روز دوشنبه به مناسبت اول مهر به افتتاح برسند.
نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان گفت: از همه مهم تر ابراز عشق و علاقه مردم هندوستان به جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری است و این علاقه مندی و وفاداری آن ها اهمیت دارد. مردم هندوستان وقتی متوجه سیل در ایران شدند، در دفتر من حضور پیدا کردند و گریه می کردند که با توجه به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار