بهرنگ دزفولی زاده از پذیرفته شدن فیلمش برای حضور در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر ابراز شگفتی کرد.

آفتاب نیوز :
بهرنگ دزفولی زاده کارگردان سینما درباره عدم پذیرفته شدن «بی صدا حلزون» برای حضور در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر ، گفت: پیشتر از سوی جشنواره فیلم فجر اعلام شد در حمایت از ناشنوایان و نابینایان سانس های ویژه از جشنواره را به این عزیزان اختصاص می دهند؛ اما این رویکرد با پذیرفته نشدن «بی صدا حلزون» در بخش سودای سیمرغ (فیلمی که مستقیماً به این قشر از جامعه می پردازد) کاملاً در تناقض و تعجب برانگیز است.
 او افزود: مسئله مهم این است که فیلم ما آماده نمایش است؛ اما برخی آثار حاضر در بخش مسابقه (سودای سیمرغ) جشنواره، در مرحله تدوین هستند و البته شنیده می شود برخی هم هنوز مراحل فیلمبرداری را پشت سر می گذارند!
این کارگردان بیان کرد: ما از دو بازیگر چهره و صاحب نام در نقش های اصلی ناشنوا استفاده کردیم؛ اما وقتی فیلم از بخش مسابقه اصلی خارج شود، بازی ها و تلاش این افراد هم که کارشان مورد تایید جامعه ناشنوایان بوده، از سوی داوران دیده نمی شود. این اتفاق باعث می شود مخاطب از دیدن بازیگر شنوا در نقش ناشنوا، محروم بماند و قطعاً عواقب منفی آن به زمان اکران هم می رسد.
او بیان کرد: صاحب نظرانی که در این مدت فیلم را دیدند و چند تن از اعضای محترم هیئت انتخاب جشنواره، بازیگران نقش اصلی زن و مرد را مستعد کاندیداتوری و دریافت جایزه جشنواره دانستند. «بی صدا حلزون» از لحاظ کیفی و ساختاری قطعاً مورد تایید بوده که به بخش نگاه نو راه پیدا کرده است.
کارگردان «استون» گفت: با این تصمیم گیری عرفاً و شرعاً نسبت به فیلم، بازیگران و عوامل پشت دوربین از جمله فیلمبردار، صداگذار، آهنگساز و جلوه های ویژه رایانه ای که همه ماه ها تلاش کردند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار