ساعت 24-داستان علاقه محمود احمدی نژاد، رئیس سابق دولت، به فوتبال، داستان پیچیده ای نیست. او از روزی که انتخاب شد، سعی کرد از هر فرصتی استفاده کند تا ردپایش را در فوتبال ایران به جا بگذارد؛ از دعوت اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی برای برگزاری یک مسابقه فوتسال تا شایعه انتخاب و عزل علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران.

او زمانی که رئیس دولت بود، چند باری هم در اردوی تیم ملی حاضر شد و یکی، دو ضربه پنالتی هم به دروازه بان های وقت تیم ملی زد. اما موضوع علاقه رنگی احمدی نژاد بیش از هر مورد دیگری در این سال ها در فوتبال مطرح شده است. اینکه او یک استقلالی است، حالا معما نیست و تقریبا بسیاری از علاقه مندان به فوتبال از گرایش رنگی اش خبر دارند. اگرچه در زمان فعالیتش در دولت تلاش می کردند استقلالی بودنش پنهان بماند؛ ولی رفته رفته این موضوع فاش شد. می گفتند احمدی نژاد همان زمان که به اردوی تیم ملی رفته، با استقلالی ها خوش وبش کرده و به آنها گفته که امسال دیگر نوبت ماست تا قهرمان شویم. این را ابتدا هاشم بیک زاده، مدافع استقلال و ملی پوش وقت تیم ملی لو داد. بعدها کریم باقری هم مطرحش کرد. حضورش در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هم این شایعه را پررنگ تر کرد. بااین حال صعود استقلال به مرحله بعدی رقابت های لیگ قهرمانان در همان زمان ها بود که همه چیز را عیان تر کرد. آن زمان عبدالرضا داوری با انتشار عکسی از احمدی نژاد در کنار فرهاد مجیدی، پیروزی استقلال را به او تبریک گفت. زمانی که این تابو شکسته شد، صحبت های رویانیان، مدیرعامل سابق پرسپولیس و صحبت های علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق استقلال هم در فضای رسانه ای بازتاب داده شد تا مشخص شود احمدی نژاد استقلالی است.
این موضوع تا روز گذشته در حد کُری خوانی ساده بین هواداران استقلال و پرسپولیس بود. اینکه استقلالی ها در زمان احمدی نژاد بیشتر قهرمان شده اند و بعد از رفتنش دیگر رنگ جام ندیده اند. بااین حال روز گذشته، انتشار صحبت های میثاق معمارزاده، دروازه بان سابق پرسپولیس، فرضیه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار