گروه اجتماعی مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: از مجموع ۷۳۰۰ نابینا تحت پوشش بهزیستی استان، ۴۹۰۰ نفر خدمات مالی مستمر دریافت می کنند.

به گزارش ایکنا از لرستان، سیده فاطمه زهرا توکلی، رئیس سازمان بهزیستی استان، امروز، بیست و چهارم مهر در جمع خبرنگارن از تحت پوشش بودن ۷۳۰۰ نابینای لرستان در بهزیستی استان، گفت: جامعه هدف بهزیستی از کمک های مالی مستمر و غیرمستمر با توجه به نیازمندی هایشان بهره مند می شود.
وی افزود: از مجموع نابینایان تحت پوشش این سازمان در استان ۴۹۰۰ نفر خدمات مالی مستمر دریافت و مابقی به فراخور نیازشان کمک های درمان، ایاب و ذهاب و سایر موارد را دریافت می کنند.
توکلی مهم ترین دغدغه گروه هدف نابینایان را موضوع اشتغال آنان بیان کرد و با اشاره به این که با اجرایی شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولان بخشی از این دغدغه برطرف می شود، اضافه کرد: از طرفی یکی از برنامه های مهم سازمان بهزیستی در راستای توانمندسازی معلولان، حمایت از اشتغال آنان در بخش های غیردولتی است؛ چنان چه پروژه هایی برای ایجاد اشتغال این افراد، وجود داشته باشد بهزیستی بخشی از منابع خود را به این گروه تخصیص خواهد داد تا از طریق مشاغل غیر دولتی قسمتی از دغدغه آنان مرتفع شود.
وی با بیان این که سازمان بهزیستی ورود جدی به موضوع پیگیری از معلولیت ها داشته است، ادامه داد: طرح غربالگری بینایی و شنوایی یکی از برنامه های بهزیستی است.
مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: چنان چه معلولان بتوانند کارگاهی و یا کاری را برای توانمندسازی و اشتغال خود داشته باشند ما از آنان حمایت خواهیم کرد؛ قطعاً بخشی از اعتبارات مشاغل خانگی را به این سمت و سو سوق خواهیم داد.
انتهای پیام

سرخط اخبار