ظریف: تحریم های وحشیانه آمریکا غیرنظامیان را هدف قرار می دهد

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۶
وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنرانی خود در سازمان ملل متحد تأکید کرد آمریکا از طریق تروریسم اقتصادی وحشیانه علیه ایران، عامدانه مردم عادی را هدف قرار داده و دستیابی ایران و بسیاری از همسایگان آن به اهداف توسعه پایدار را با مانع مواجه کرده است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه در نشست وزرای اجلاس مجمع عالی رتبه سیاسی درخصوص توسعه پایدار که در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار می شود، تأکید کرد تروریسم اقتصادی وحشیانه آمریکا علیه ایران به صورت عامدانه غیرنظامیان را هدف قرار می دهد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی سخنرانی خود در سازمان ملل متحد اظهار داشت:
«آقای رئیس؛
در بررسی پیرامون موضوع اصلی اجلاس سال جاری مجمع عالی رتبه سیاسی یعنی "توانمندسازی مردم و تضمین مشارکت و برابری" درمی یابیم که گزارش دبیرکل سازمان ملل بر کندی پیشرفت در بسیاری از حوزه ها اذعان داشته و تصریح می کند که "آسیب پذیرترین افراد و کشورها، کماکان بیشترین رنج را متحمل می شوند و واکنش جهانی در این خصوص تاکنون به میزان لازم، بلندپروازانه نبوده است. "ما با دبیرکل سازمان ملل متحد در این خصوص که "بی عدالتی میان کشورها به میزان نگران کننده ای بالاست" و "توسعه بدون اینکه عادلانه و فراگیر باشد، توسعه نیست" موافقیم، در واقع باید پذیرفت که این شرایط ناشی از آن است که جهان توسعه یافته، سهم خود را ازجمله در رابطه با انتقال فناوری، ظرفیت سازی و مساعدت مالی ادا نکرده است.
آقای رئیس،
جمهوری اسلامی ایران به رغم موانع عظیمی که به دلیل تحمیل تحریم های یکجانبه غیرقانونی با آن مواجه بوده، با تلاش بی وقفه براساس اصول و اولویت های ملی خود، به پیشرفت های قابل توجهی در توانمندسازی و ایجاد برابری میان افراد دست یافته است:
37 درصد از اعضای هیئت علمی و 50 درصد دانشجویان دانشگاه ها و نیز 37 درصد از پزشکان کشور را در حال حاضر، ...

سرخط اخبار