اوقاف زنجان 215 واحد مسکونی برای نیازمندان می سازد

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۶:۳۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: قرار است در قیدار 215 واحد مسکونی و 70 یا 80 مغازه تجاری ساخته شود که کارهای مطالعاتی و کارشناسی آن انجام شده است.

حجت الاسلام مختار کرمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در راستای بهره گیری بیشتر از عواید موقوفات پروژه های متعددی را در بخش های مختلف اجرایی می کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه یکی از اولویت های اصلی سازمان اوقاف در بخش اقتصادی ارتقای بهره وری موقوفات و رقبات و افزایش عواید به منظور اجرای بهینه نیات واقفان خیراندیش است، تصریح کرد: هدایت، نظارت، راهبری و حل مسائل و مشکلات اوقاف از جمله اولویت هایی است که در استان دنبال می شود.
وی با اشاره به اینکه موقوفات فرصتی برای هدایت درآمد سرمایه گذاران به سمت جاودانگی است، گفت: از سرمایه گذاران دعوت می کنیم، بیایند در این کار خیر شریک شوند.
کرمی افزود: سازمان اوقاف از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای طرح های ماندگار استقبال می کند، نوع مشارکت بخش خصوصی براساس قوانین و مقررات جاری کشور خواهد بود که البته به نسبت میزان مشارکت و سرمایه به صورت توافقی از حضور بخش خصوصی در اجرای طرح ها استقبال می کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در بخش بهره وری موقوفات یکی از برنامه های اوقاف ایجاد درآمد برای درصد بالایی از رقبات و موقوفات بوده است، تصریح کرد: احیا و فعال سازی ظرفیت های بالقوه رقبات و موقوفات متصرفی با توجه به طرح جامع راهبردی و شناسایی مزیت های نسبی و اولویت های سرمایه گذاری استان از دیگر اقداماتی است که در این بخش انجام شده است.
وی از راه اندازی معاونت اقتصادی و بهره وری در اوقاف خبر داد و گفت: این معاونت طی چند سال گذشته آغاز به فعالیت کرده، ولی کارهای بزرگی برای اجرا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار