ارتباط FATF و نوسانات قیمت ارز چیست؟

اکوفارس چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
اکوفارس: در حالی که وزیر خارجه آمریکا صریحا خواستار تصویب پالرمو و CFT توسط ایران شده است، یکی از فعالان سیاسی اصلاح طلب حامی FATF ادعا کرده است که دشمن می داند اگر حرفی به مسئولان ما بزند، ایران لج می کند و به این کنوانسیون ها نمی پیوندد!

به گزارش فارس، سید مصطفی هاشمی طبا فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه آرمان  در تاریخ 26 خردادماه، نکاتی در توجیه پیوستن به کنوانسیون های مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی FATF یعنی کنوانسیون های CFT و پالرمو مطرح کرده است که در ادامه به نقد و بررسی آنها می پردازیم:
*دشمن فهمیده است که ما لج می کنیم!
هاشمی طبا در ابتدای سرمقاله خود درباره درخواست وزیر خارجه آمریکا برای تصویب لوایح FATF مدعی شده است: «این کشورها دریافته اند که اگر حرفی به مسئولان ما بزنند و آن ها را به انجام کاری بخوانند، مسئولان ما به نوعی لج می کنند و در نتیجه آنها با این سخنان یک فضای تبلیغاتی ایجاد می کنند تا ایران به این کنوانسیون ها نپیوندد».
اگر بخواهیم این استدلال را بپذیریم، پس مثلا هنگامی که دشمن از ما می خواهد توسعه صنعت موشکی را کنار بگذاریم، یعنی توسعه صنعت موشکی ما به نفع آن هاست! و ما برای تامین منافع خودمان، باید صنعت موشکی را تعطیل کنیم! یا مثلا وقتی که دشمن از ما می خواهد که حضور و نقش آفرینی در منطقه نداشته باشیم یعنی حضور منطقه ای ما به نفع آن هاست! پس ما برای تامین منافع خودمان باید نیروهایمان را از منطقه فرابخوانیم!
چنین اظهاراتی نشان می دهد که دست موافقین FATF در عرصه استدلال کارشناسی به شدت خالی است.
*اقتصاد مقاومتی یعنی شرایط و قوانین بازی در اقتصاد جهانی را بپذیریم!
در ادامه این یادداشت، هاشمی طبا نوشته است: «به گمان من وقتی ما وارد اقتصاد جهانی شدیم و خواهان باقی ماندن در آن هستیم، باید شرایط و قوانین بازی را بپذیریم. در اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب روی آن تأکید دارند، به این مسأله اشاره شده است».
مسلما هیچ کس با ...

سرخط اخبار