مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با تاکید بر نقش مردم برای کمک به کنترل زنجیره انقال بیماری کووید ۱۹، گفت: هر خانه باید یک وزیر بهداشت داشته باشد تا با سخت گیری، ناظر بر رعایت بهداشت توسط اعضای خانواده باشد.

به گزارش ایمنا ، احمد قویدل با اشاره به اینکه خط اول مقابله با بیماری کووید ۱۹ مردم و کارشناسان بهداشت هستند، اظهار کرد: اما متأسفانه در روزهایی که پشت سر گذاشتیم بیشتر حوزه درمان درگیر این بیماری بوده است؛ در صورتی که باید بیشترین مداخلات در حوزه بهداشت عملی می شد که با وجود افتخاری مانند شبکه بهداشتی وزارت بهداشت در سطح کشور این موضوع میسر بود.
وی با تاکید بر اینکه برای مقابله با شیوع بیماری نیاز به کارشناس بهداشتی است، گفت: کارشناسان اپیدمیولوژی و کارشناسان بهداشت در مقابله با کرونا می توانند بسیار موفق ظاهر شوند و مردم را راهنمایی کنند. اینکه وزیر بهداشت فعلی در گذشته خودش معاون بهداشتی وزارت بهداشت بوده است نکته بسیار مثبتی خواهد بود چراکه به اتخاذ استراتژی صحیح از سوی او منجر خواهد شد.
قویدل با بیان اینکه خط اول مقابله با کروناویروس مردم و افزایش آگاهی آنان است، افزود: مردم با داشتن احساس مسئولیت اجتماعی، ماندن در خانه و سفر نرفتن می توانند به کنترل زنجیره انتقال بیماری کمک کنند. ویروس قرار نیست با چشم دیده شود که کار آگاه سازی مردم به سهولت صورت گیرد، بلکه باید کاری کرد تا آنها درک درستی از ویروس، راه انتقال، دامنه عوارض و… به دست آورند. از سوی دیگر نمی توان از نقش رسانه ها و فضای مجازی برای اطلاع رسانی به مردم غافل بود.
وی نقش اشخاص حقیقی و حقوقی مرجع در جامعه را غیر قابل انکار دانست و گفت: سازمان های مردم نهاد، اشخاص دولتی، اتحادیه ها، اساتید دانشگاهی و… نیز همگی می توانند نقش مؤثری در آگاه سازی مردم داشته باشند تا پس از آن منتظر باشیم دستورات بهداشتی به طور جدی رعایت شود. متأسفانه شبکه های فارسی زبان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار