ذوالنور: اروپا برای نجات برجام قدم از قدم برنمی دارد/نباید هزینه حفظ برجام به دوش ایران باشد

خبرگزاری تسنیم شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۴
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپا برای نجات برجام قدم از قدم برنمی دارد، گفت: نباید هزینه حفظ برجام به دوش ایران باشد و باید طرف های مقابل هم برای آن هزینه بدهند.

- اخبار سیاسی -
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اجرایی شدن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی کشورمان، گفت: شورای عالی امنیت ملی در زمینه گام های کاهش تعهدات برجامی تصمیم گیری می کند که رئیس مجلس نیز از مجلس در این جلسات حضور پیدا می کند.
روحانی: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را از فردا برمی داریم/آغاز گازدهی در فردو
گفت وگو| ذوالنور: دولت ها از تجربه برجام برای مذاکره با آمریکا درس بگیرند/مذاکره خسارت بار است
وی با اعلام اینکه "نظر ما بر این بود که اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی باید قاطعانه و در یک مرحله انجام شود اما تصمیم گیرنده در این باره دولت است و سیاست دولت در کاهش تعهدات برجامی هم تاکنون به این شکل بوده که تدریجی و گام به گام حرکت کند"، عنوان کرد: سیاست دولت بر این است که در هر گام از کاهش تعهدات برجامی، فرصتی به اروپا دهد تا آنان در تصمیمات و سیاست های خود بازنگری کنند.
ذوالنور با بیان اینکه وزارت امور خارجه اعلام کرده است که اروپایی ها نمی توانند به تعهدات خود در برجام عمل کنند، ادامه داد: این گفته مسئولان دستگاه دیپلماسی خلاف واقع است و اگر اروپایی ها بخواهند به تعهدات خود عمل کنند به راحتی می توانند این اقدامات را انجام دهند.
نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: اروپایی ها می خواهند یک برجام بی خاصیت و مضر برای ایران وجود داشته باشد که هزینه ای برای آن پرداخت نکنند، آنها اراده ای برای انجام تعهدات خود در برجام ندارند چون اگر این گونه بود قطعاً خواستن، توانستن است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.