تهران- ایرنا- مصرف آب فراوان، خواب کافی، افزودن چاشنی های تند به غذا و گنجاندن مقادیر زیادی پروتئین در رژیم غذایی؛ راهکارهایی اثبات شده برای افزایش متابولیسم بدن و کاهش وزن هستند.

متابولیسم به معنای تمام آن فرآیندهای شیمیایی است که در بدن اتفاق می افتد و شما را زنده نگه می دارد، نه فقط تعداد کالری هایی که می سوزانید. با این حال امروزه مفهوم متابولیسم (metabolism) با آهنگ سوخت و ساز (metabolic rate)یا مقدار کالری سوزانده شده، مترادف شده است. بنابراین داشتن متابولیسم بالاتر به این معنی است که کالری بیشتری می سوزانید. بالارفتن سوخت و ساز کاهش وزن و تثبیت آن را ساده تر می کند به این معنا که دیگر با خوردن یک شیرینی یا دونات دنیا برایتان به آخر نمی رسد!
سایز بدن، جنسیت، ژنتیک و سن همگی در آهنگ سوخت و ساز ما نقش دارند، اما روش هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانیم این آهنگ را کنترل کنیم. در ادامه به چندین راهکار اثبات شده برای افزایش متابولیسم بدن اشاره می کنیم.
انجام تمرینات قدرتی
دمبل زدن و انجام حرکت ددلیفت در افزایش متابولیسم بدن تاثیر قابل توجهی دارند. ماهیچه ها نه تنها از چربی وزن بیشتری دارند بلکه از لحاظ متابولیکی نیز از آن فعال تر هستند. هر نیم کیلو ماهیچه در بدن شما روزانه فقط برای زنده ماندن حدود ۶ کالری استفاده می کند. اگر کمی عضله بسازید، می توانید متابولیسم استراحت خود را افزایش داده و لاغرتر به نظر برسید. انجام تمرینات قدرتی حتی به مدت نیم ساعت با تکرار دو بار در هفته، می تواند آهنگ متابولیسم استراحت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. بنابراین، در کنار تمرینات اینتروال، اضافه کردن وزنه ها به روتین ورزشی خود را فراموش نکنید.
گنجاندن تمرینات اینتروال شدید در برنامه ورزشی
اگر می خواهید نتیجه بگیرید باید تلاش کنید. اگرچه انجام تمرینات هوازی منظم برای بدنتان مفید است، اگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار