در شرایطی که اکنون سایت های ایرانی با اتکا به سرورهای داخلی پاسخگوی نیاز کاربران هستند، اما برخی شواهد نشان می دهند پیام رسان های داخلی در غیاب ۱۰۰ درصدی نمونه های خارجی، هنوز کاملا از پس اقناع کاربران برنیامده اند.
به گزارش ایسنا، پس از فیلترینگ شبکه های اجتماعی از فیس بوک و توییتر و پیام رسان هایی مانند وایبر و وی چت، با روی کار آمدن واتس اپ، تلگرام و اینستاگرام به عنوان شبکه های اجتماعی نسل جدید انتظار می رفت سرنوشت مشابهی گریبانگیر آن ها شود و حتی در برهه ای انتقال سرورهای شبکه های اجتماعی خارجی به داخل مطرح بود که در نهایت به جایی نرسید.
هرچند با فیلترینگ موقت تلگرام و اینستاگرام و رفع فیلتر آن ها، این امید در دل کاربران ایرانی ایجاد شده بود که وعده هایی مبنی بر این که فیلترینگ اتفاق نمی افتد، تحقق یابد، اما بنا به مقتضیات زمان و لزوم تصمیم برای پالایش، بالاخره تلگرام فیلترینگ ادامه دار را برای مدت بیش از یک سال و نیم تجربه می کند.
اما این روزها در حالی که با وجود محدودیت هایی که برای اینترنت جهانی و دسترسی کاربران ایجاد شده، سایت های ایرانی با بهره گیری از سرورهای داخلی، به فعالیت خود ادامه می دهند، در کنار انواع اپلیکیشن های حمل و نقل و مسیریاب، فروشگاه های آنلاین داخلی شبکه شتاب بانکی و شبکه خدمات رسانی بانک ها، اگرچه پیام رسان هایی هم هستند که با مراجعه کاربران مواجه شده باشند، اما همین جاست که نقص خدمات بومی بر بستر شبکه ملی اطلاعات نسبت به نمونه های خارجی آن آشکار می شود.
پیام رسان های داخلی در طول چند سال گذشته آغاز به کار کرده و مشغول فعالیت شده اند، اما بیش ترین نمود استفاده از این ابزارهای داخلی زمانی خود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار