حضرت خدیجه (س) بهترین الگو برای مقابله با هجمه های دشمن علیه نقش زن در خانواده است

بسیج نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
محقق اردکانی حوزه علمیه با اشاره به تلاش دشمن برای تغییر در سبک زندگی مسلمانان و شیعیان و حذف مفهوم مادر، گفت: حضرت خدیجه (سلام الله علیها) بهترین الگو برای مقابله با هجمه های دشمن علیه نقش زن در خانواده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از اردکان، حجت الاسلام والمسلمین محسن مؤمنی در گفتگو با خبرگزاری بسیج، با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (سلام الله علیها) در دهم ماه مبارک رمضان سال دهم بعثت، گفت: آن حضرت چند روز پس از وفات حضرت ابوطالب (علیه السلام) رحلت کردند به همین دلیل آن سال را «عام الحزن» نامیدند چراکه پیامبر مکرم اسلام به واسطه از دست دادن این دو بزرگوار بسیار اندوهگین و ناراحت بودند.
وی اظهار داشت: شخصیت حضرت خدیجه (سلام الله علیها) را می توان از دو منظر مورد تحلیل قرارداد. اول از منظر شخصیت فردی آن حضرت که می توان گفت وی ازلحاظ نسب و ثروت جزو بزرگان مکه بودند و این ثروت عظیم را پس از ازدواج با پیامبر اسلام درراه دین و مکتب اسلام خرج کردند.
محقق اردکانی و استاد حوزه علمیه قم گفت: آن حضرت قبل از ازدواج نیز این ثروت را درراه اشتغال زایی و خودکفایی به کار گرفتند و با ثروت خود رابطه خوب اقتصادی مکه و سرزمین حجاز را با سرزمین های مجاور برقرار کردند و به کسب وکار و تولید و اشتغال این منطقه رونق دادند.
وی افزود: حضرت خدیجه (سلام الله علیها) ازلحاظ فردی شخصیتی بودند که فضائل قابل توجهی داشتند. ایشان در عصر جاهلیت که ساکنین سرزمین حجاز از فضائل اخلاقی دور بودند لقب طاهره یعنی عفیف و پاک دامن گرفتند. پیامبر اسلام نیز در مورد آن حضرت فرمودند که؛ ایشان صدیقه امت من است. این نشان از شخصیت پاک آن حضرت است که مانند صدف، گوهری به نام کوثر را در دامن خود پرورش دادند که یازده نور پاک از آن به وجود آمد.
حجت الاسلام مؤمنی گفت: القابی مانند صدیقه، زکیه، طاهره و ام المؤمنین از طرف پیامبر اسلام به حضرت خدیجه داده شده است و آن حضرت ...