وداع باشکوه مردم با پیکر شهید جنتی، «حاج حیدر» مدافعان حرم+عکس و فیلم

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۸
مراسم دیدار و وداع با پیکر مطهر فرمانده حیدر مدافعان حرم عصر امروز، چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه ۹۸ در معراج شهدای تهران برگزار شد.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، مراسم دیدار و وداع با پیکر مطهر فرمانده حیدر مدافعان حرم عصر امروز، چهارشنبه 22 خرداد ماه 98 در معراج شهدای تهران برگزار شد. این مراسم با حضور با شکوه مردم تهران، اعضای خانواده، دوستان و همرزمان شهید بعد از گذشت دو سال از شهادت شهید محمد جنتی برگزار شد. مراسم وداع با فرمانده تیپ زینبیون با ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) توسط مداح اهل بیت(ع) امیر عباسی همراه بود.
جمعیت انبوه و به هم فشرده مردم برای دیدار با پیکر شهید ضمن ازدحام در حسینیه معراج، در محوطه بیرونی حسینیه نیز جمع شده بودند. از روز قبل که سه فرزند شهید جنتی طی فیلم کوتاهی از مردم برای شرکت در مراسم وداع دعوت کرده بودند، جمعیت زیادی مصر برای حضور در این مراسم بودند و از ساعتی قبل از آغاز مراسم وداع محوطه حسینیه معراج را پر کرده بودند.
استقبال باشکوه مردم پیش از آغاز مراسم وداع
بانوان حاضر در مراسم با باز کردن مسیری برای تشییع پیکر شهید در حسینیه معراج، آغازگر این مراسم بودند. پیکر مطهر این شهید مدافع حرم گرد تابوت شش شهید گمنام دوران دفاع مقدس واقع در ضریح معراج شهدا روی دستان مردم تشییع شد.
تشییع شهید جنتی در معراج
مراسم به همراه مداحی و سینه زنی چند ساعتی در معراج شهدای مرکز ادامه داشت. مصادف شدن این مراسم با سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) و ارادت شهید جنتی به امام حسن مجتبی(ع) باعث شد بخش اعظمی از عزاداری ها در مدح کریم اهل بیت(ع) و روضه حضرت زهرا(س) و سینه زنی برگزار شود.
سینه زنی مردم در وداع با شهید جنتی
همسر شهید جنتی با روی گشاده و لبخند به حاضرین در مراسم خوشامد گفته، ...

سرخط اخبار