ساعت24 -وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح غربالگری از مرز ۶۷ میلیون نفر در کشور گذشته است، گفت: تلاش می کنیم بعد از پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی طرح فاصله گذاری هوشمند را اجرا کنیم.

سعید نمکی (وزیر بهداشت) با اشاره به طرح غربالگری گفت: امروز طرح غربالگری از مرز ۶۷ میلیون رصد در کل کشور گذشته است. از این تعداد ۵۵ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از طریق تلفن یا تماس رصد شده اند و ۱۱ میلیون نفر توسط ثبت در سامانه با ما در این طرح همراهی کرده اند.
وی ادامه داد: این رقم بسیار قابل توجه در دنیا است. یک چنین پایشی در چنین سطحی کار بی نظیری بود که با همت مردم و نیروهای بسیج و سازمان های مردم نهاد این رقم بزرگ ایجاد شد و رکورد تاریخی را رقم زد.این نشان می دهد که مردم نظام سلامت را به عنوان یک نظام مطمئن در کشور می شناسند و به آن اعتماد دارند.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴۳۰ هزار نفر ویزیت شده اند و ۳۰۴ هزار نفر بدون مشکل بوده اند همچنین به ۱۰۴ هزار نفر مراقبت در منزل توصیه شده است و ۲۵۸۴ به صورت سرپایی درمان و ۱۹۲۴۷ نفر به بیمارستان ارجاع شدند همچنین در بررسی های به عمل آمده از این افراد ۵۹۸۸ نفر در بیمارستان نگهداری شده اند. این کار توانست بار سنگینی را از روی دوش بیمارستان ها بردارد و این بارسنگین مدیریت شد تا بیمارستان ها بتوانند از انبوه بیماران نفس بکشند.
نمکی با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی که در حال حاضر اجرا می شود، گفت: بعد از اتمام طرح فاصله گذاری اجتماعی در بیستم فرودرین ماه تلاش می کنیم طرح دیگری را با عنوان فاصله گذاری هوشمند اجرا کنیم. در این طرح تلاش می شود کسبه و افرادی که خدمات خاصی را باید به مردم ارائه می کند، مانند مراکز علمی فرهنگی و خدماتی و حتی زیارتی به کار بازگردانده شده و این مراکز با نظر کارشناسان و شرایطی که آنها اعلام می کنند بازگشایی شوند تا شرایط کشور عادی تر شود و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار