جزئیات برگزاری امتحانات دانش آموزان مناطق سیل زده

24 آنلاین نیوز چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۹

وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات دانش آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل زده سه نوبتی شده است و یک مرتبه در خرداد، یک مرتبه در تیر و نوبت سوم در شهریورماه امتحان می دهند.
سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه گردهمایی سرپرستان مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در جمع خبرنگاران گفت: خبری به صورت کذب پخش شد که ما درصدد بستن مدارس خارج از کشور هستیم و این موضوع صحت ندارد.
وی افزود: در سال جاری علی رغم وجود مشکلات منابع ارزی، با تغییر برخی روش های اداره مدارس در خارج از کشور و بهره از ظرفیت های محلی تلاش کردیم که مدارس همچنان فعالیت کنند و اکنون علی رغم کم شدن اعتبارات ارزی، تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان ما در خارج از کشور بیشتر شده است.
بطحایی گفت: برای سال آینده برنامه های مختلفی را در دستور کار قرار دادیم و تمام تلاش مان این است که مدارس جمهوری اسلامی به عنوان پایگاه مهم فرهنگی در خارج از کشور مسدود نشود و ایرانیان مقیم خارج از کشور بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.
وی در ادامه افزود: خیلی امیدوارم با انعطافی که در روش کار آموزش و پرورش خارج از کشور در دست داریم بتوانیم اقدام مناسبی کنیم و تمام تلاش مان این است که تعداد دانش آموزان کاهش پیدا نکنند.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: منابع ارزی برای ادامه فعالیت مدارس در خارج از کشور موضوع بسیار مهمی است ولی همانطور که همه بخش ها دچار محدودیت ارزی شده اند، در آموزش و پرورش نیز با این مشکل مواجهیم.
بطحایی گفت: تعداد معلمان اعزامی که نیاز به فوق العاده های ارزی دارند را کاهش دادیم و به جای آن از نیروهای محلی استفاده کردیم و معلمان ایرانی متخصص مدارس که از نظر صلاحیت های ...