تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان بنادر و دریانوردی و یکی از شرکت های کشتیرانی خارجی فعال در حوزه خزر به امضاء رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، آقای فرهاد منتصر کوهساری؛ معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان بنادر و یکی از بزرگترین شرکت های کشتیرانی خارجی، گفت:
پهلوگیری بدون نوبت همه کشتی های رو-رو در بنادر شمالی کشور و ایجاد خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر ایران، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان از مزیت های این تفاهم نامه است.
وی افزود: همچنین در این یادداشت تفاهم، بر ضرورت گسترش حمل و نقل کالا از طریق شناور های رو-رو در دریای خزر تأکید شد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به محدودیت های موجود برای ورود و تردد ناوگان زمینی به کشور های حوزه CIS و منطقه قفقاز، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های دریایی موجود و شناور های رو-رو در بنادر امیر آباد و نوشهر بایستی در دستور کار قرار گیرد.
کوهساری اضافه کرد: برای استفاده بیشتر از ظرفیت بنادر شمالی کارگروهی با حضور نمایندگان انجمن حمل و نقل بین المللی، اداره کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت هاو خطوط کشتیرانی فعال در دریای خزر، برگزار شده است.
وی گفت: در راستای توسعه همکاری ها با کشور های همسایه قرار است به زودی؛ تردد شناور های رو -رو از بنادر شمالی کشور طبق زمانبندی منظم صورت گیرد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: با امضای یادداشت تفاهم نامه یاد شده، شاهد توسعه همکاری های دریایی با کشور های شمالی خواهیم بود.
کوهساری گفت: از مهمترین دستاورد های تفاهم نامه بین سازمان بنادر و شرکت کشتیرانی خارجی؛ ارائه تخفیف تا ۸۰ درصد در همه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار