آمریکا فرانسه را تهدید مالی کرد

جام نیوز شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳
رئیس جمهوری آمریکا پیش از سفر به فرانسه برای شرکت در نشست سران هفت کشور صنعتی، تهدید کرد در صورت گرفتن مالیات از شرکت های آمریکای، عوارض برخی از کالاهای وارداتی از فرانسه را افزایش خواهد داد.

به گزارش جام نیوز ، مقامات فرانسه در روزهای گذشته مالیات جدیدی وضع کرده اند که مطابق آن شرکت های بزرگ فناوری دیجیتال که درآمدی بالاتر از ۷۵۰ میلیون یورو دارند، باید معادل ۳ درصد از عایدی فعالیت های خود را در فرانسه مالیات دهند. شرکت هایی مانند گوگل، فیسبوک و آمازون شامل مالیات جدید در فرانسه خواهند شد. ترامپ پیش از سفر به فرانسه برای شرکت در نشست گروه هفت به خبرنگاران گفت که او هوادار شرکت های فناوری نیست اما افزود این شرکت ها، شرکت های آمریکایی هستند و او نمی خواهد فرانسه روی آنها مالیات ببندد.
رئیس جمهور آمریکا، از سیاست مالیاتی فرانسه در قبال شرکت های عظیم فناوری آمریکایی انتقاد کرده و گفته است آمریکا با اقدامات متقابل جدی، به "حماقت مکرون"، رئیس جمهور فرانسه، پاسخ خواهد داد. آقای ترامپ در توییتر خود نوشته است: "اگر کسی باید از این شرکت ها مالیات بگیرد، کشور خودشان آمریکا است. ما اقدامات متقابل جدی خود در برابر حماقت مکرون را به زودی اعلام می کنیم."
ترامپ با انتقاد از این طرح دولت امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه تهدید کرد که برخی از صنایع اختصاصی فرانسه را هدف قرار خواهد داد.
امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود از تصمیم او برای برقراری تعرفه های سنگین بر واردات آلومینیوم و فولاد از اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک به شدت انتقاد کرده است. بنا بر اعلام کاخ الیزه، آقای مکرون در این گفت و گو با "غیرقانونی" خواندن اقدام دولت آمریکا در برقراری تعرفه های تجاری سنگین از "اقدام قاطع و متناسب" اتحادیه اروپا خبر داد. ویبلر راس، وزیر بازرگانی آمریکا پنجشنبه با بی نتیجه خواندن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار