مصرف سالانه آب شرب تهران 6 برابر حجم مخزن سد امیرکبیر است

ایلنا جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸

مدیر بهره برداری از تاسیسات آبی و برق آبی آب منطقه ای تهران با اشاره به افزایش 60 درصدی بارندگی های استان نسبت به سال گذشته، گفت: بارش های مناسب سال آبی جاری موجب شده است تا ذخیره سدهای پنجگانه تهران با افزایش 300 میلیون مترمکعبی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز 940 میلیون مترمکعب عبور کند.
به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، محمد شهریاری با اشاره به اینکه میزان بارش های استان تهران از ابتدای سال آبی جاری(ابتدای مهرماه) تاکنون به 380 میلیمتر رسیده است، ادامه داد: این میزان بارندگی در مقایسه با سال گذشته 60 درصد و نسبت به مدت متوسط بلندمدت 42 درصد افزایش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه حجم ذخیره سدهای پنجگانه استان تهران(لتیان، امیرکبیر، طالقان، ماملو و لار) به 940 میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: سال گذشته در همین بازه زمانی حجم آب ذخیره شده در سدهای استان به 640 میلیون مترمکعب رسیده بود که به واسطه بارندگی های بسیار مناسب سال آبی جاری شاهد افزایش 300 میلیون مترمکعبی ذخیره سدهای تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.
شهریاری با اشاره به فعالیت 9 واحد نیروگاه برق آبی استان در سدهای لتیان، امیرکبیر، طالقان، امیرکبیر و نیروگاه کلان، افزود: ظرفیت نصب شده این واحدها 268 مگاوات است و بارندگی های سال آبی جاری موجب شده است تا نیروگاه های برق آبی استان با افزایش 92 درصدی تولید خود نسبت به تابستان سال گذشته نقش موثری در تامین برق پایدار پیک تابستان امسال داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه مصرف سالانه آب شرب تهران به یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: تقریبا هر سال 6 بار حجم مخزن سد امیرکبیر برای تامین آب شرب تهران مورد ...

سرخط اخبار