آریل لوایت طی مقاله ای در هاآرتص به اشتباهات نتانیاهو در قبال ایران پرداخت.
به گزارش ایلنا، آریل لوایت در مقاله ای که در هاآرتص منتشر شد، نوشت: به نظر می رسد به دلیل نحوه برخورد نتانیاهو، اسرائیل امروز با ضعفی جدی در رویارویی با یک تهدید واقعی روبروست. زنجیره ای از خطاهای بیهوده، که وی مسئول آنهاست، موجب شده که ایران اکنون از هر زمان دیگری به ساخت سلاح های هسته ای نزدیک تر شده و اسرائیل، گزینه های کمتر و مخاطره آمیزتری برای اقدام داشته باشد.
در ادامه این مقاله آمده است: نتانیاهو با کشیدن یک خط قرمز در تصویری که در سخنرانی سازمان ملل نشان داد، به آمریکا علامت داد که اسرائیل تا چه سطحی از غنی سازی ایران را می پذیرد. پس شگفت آور نیست که همین خط قرمز، راه خودش را به بسته بزرگ امتیازات واشنگتن به تهران در برجام باز کرد؛ همان توافقی که نتانیاهو سال هاست از آن انتقاد می کند.
لوایت تاکید کرد: هنگامی که نتانیاهو از گفت وگوهای دولت اوباما با ایران آگاه شد، عزم کرد که آن را از کار بیندازد از جمله با طرح درخواست هایی افراطی و پوچ. بعد هم که توافق برجام به دست آمد، نتانیاهو تمام تلاشش را به کار گرفت تا کنگره آمریکا آن را رد کند. باراک اوباما متوجه شد که نتانیاهو با دشمنان سیاسی اش همدست شده است، بنابراین با رها کردن شیرهای خود، به راحتی بر نتانیاهو غلبه کرد.
در بخش دیگری از این مقاله تاکید شده است: درخواست نتانیاهو از دونالد ترامپ برای خروج از برجام، اسرائیل را با بدترین شرایط روبرو کرد: محدودیت غنی سازی ایران از میان رفت و هیچ امکانی هم برای اعمال محدودیت های برجام یا اعمال سازوکار برای تشدید محدودیت فعالیت نگران کننده هسته ای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار