رئیس جمهوری وعده داده است که در هفته آینده قرار است گشایشی از لحاظ اقتصادی در کشور به وجود بیاید و دست دولت مقداری باز می شود. چه گمانه هایی برای این گشایش اقتصادی مطرح است؟

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به جلسه اخیر سران قوا با یکدیگر گفت: در جلسه سران قوا، طرحی بحث شد و نظرات بسیار به هم نزدیک بود انشاءالله دوشنبه هفته آینده که ادامه جلسه خواهد بود، این طرح به نتیجه برسد و اگر به نتیجه برسد و اگر مقام معظم رهبری موافقت کند و ما اعلام کنیم، گشایشی از لحاظ اقتصادی در کشور به وجود خواهد آمد و دست دولت مقداری باز می شود.
اما منظور او از گشایش اقتصادی دقیقا چیست؟ در این مورد چند گمانه تاکنون در شبکه های اجتماعی مطرح شده است.امکان یا صدور مجوز یک واگذاری بزرگ در بازار سهام، آزادسازی مرحله جدید سهام عدالت که در چند روز اخیر با عنوان عیدی دولت برای صاحبان سهام عدالت مطرح بود و در نهایت تصمیم گیری جدید در حوزه دیپلماسی مثل مباحث مرتبط با FATF سه گمانه محتملی بوده اند که تاکنون در شبکه های اجتماعی توسط مردم مطرح شده است. اما کدام یک ممکن است محتمل تر باشد؟
روحانی پیش و پس از بیان این وعده چه جملات دیگری را بیان کرد؟
او پیش از مطرح کردن این وعده گفت: این افتخار دارد که علیرغم تحریم و فشار داریم تلاش می کنیم و جلو می رویم و قدم به جلو برمی داریم. البته مقام معظم رهبری دستوراتی دادند که باید آن دستورات را اجرا و عملیاتی کنیم. ایشان بعضی از دستورات را به دولت دادند، بعضی از دستورات را به سه قوه دادند.
دیروز بر مبنای دستورات ایشان نخستین جلسه سه قوه بعد از سخنرانی عید قربان مقام معظم رهبری تشکیل شد و اتفاقا یک موضوع بسیار مهم اقتصادی را در دستور کار قرار دادیم و بخش بزرگ آن بحث را هم تقریبا انجام دادیم، نظرات بسیار به هم شبیه و نزدیک بود.با توجه به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار