چالش ژن های خوب در احزاب

مثلث آنلاین پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: امیدوارم نه در این دوره و نه در هیچ دوره ای دیگر از انتخابات های مجلس، با توجه به شرایط فعلی احزاب در کشور، انتخابات مجلس به صورت حزبی برگزار نشود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
سهیلا جلودارزاده در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نقشی که اصلاحیه جدید قانون انتخابات مجلس به احزاب می دهد، اظهار داشت: امیدوارم نه در این دوره و نه در هیچ دوره ای دیگر از انتخابات های مجلس، با توجه به شرایط فعلی احزاب در کشور، انتخابات مجلس به صورت حزبی برگزار نشود.
عضو فراکسیون امید مجلس در تشریح علت این آرزوی خود، بیان کرد: دسترسی مردم به اطلاعات سیاسی را محدود کرده ایم و احزاب براساس منافع گروهی خود حرکت می کنند همچنین در صورت استانی شدن انتخابات مجلس مردم شهرهای کوچک و روستاها نمی توانند به نماینده خود در مجلس دسترسی پیدا کنند زیرا در این شرایط نماینده، نماینده مرکز استان است.
نقش دادن انتخاباتی به احزاب، اختیار ملت را محدود می کند
وی افزود: البته موافقان حزبی شدن انتخابات می گویند هر نماینده ای باید از حوزه انتخابیه خود نیز رای لازم را کسب کند، اما کسب 10 درصد آرا در حوزه انتخابیه فرعی بسیار ناچیز است و نمی تواند تعیین کننده باشد.
جلودارزاده ادامه داد: افراد دلسوز، معتمد و فعال منطقه ای اگر نخواهند با احزاب فعلی همکاری کنند، محکوم به شکست در انتخابات هستند، بنظرم نقش دادن به احزاب، اختیار ملت را محدود می کند.
نحوه ارتباط حاکمیت با احزاب ایراد دارد
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت حاکم بر احزاب و نحوه ارتباط حاکمیت با احزاب ایراد دارد، در کشور اسلامی بندگی خداوند، شرط اول اسلامیت انسان است و اگر انسان ها مجبور شوند بنده احزاب باشند، آن حزب اسلامی نیست.
وی با بیان اینکه بعضا احزاب سیاسی داعیه سلطه بر افرادی را دارند که در لیست ...

سرخط اخبار