اسداله نژاد گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید و فروش مرغ کمتر از نرخ تمام شده، مرغداران در یک ماه اخیر ۶۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور از افت چشمگیر قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان است.
او افزود: با توجه به کسادی فضای کسب و کار، کاهش قدرت خرید خانوار و مازاد تولید شاهد دپوی مرغ در واحد های مرغداری هستیم که این امر منجر به افت قیمت مرغ در بازار شده است.
اسداله نژاد قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۰ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی را ۱۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش هزینه های تولید، مرغداران در فروش هر کیلو مرغ ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان متضرر هستند که با این وجود طی یک ماه اخیر ۶۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند.
این مقام مسئول ادامه داد: با وجود تاکید معاون وزیر جهاد کشاورزی بر ذخیره سازی، اما هنوز ذخیره سازی مرغ صورت نگرفته است.
او با اشاره به اینکه خرید مرغ از کشتارگاه راهکار تعادل قیمت در بازار نیست، بیان کرد: تا زمانی که خرید مرغ از کشتارگاه ها صورت گیرد، قیمت مرغ در بازار تغییری نخواهد داشت، مگر آنکه سیستم های نظارتی ورود کنند و با قیمت واقعی مرغ را بدست مرغدار برسانند.
انتقاد مرغداران از عدم همخوانی قیمت مرغ زنده با مرغ گرم
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با انتقاد از عدم همخوانی قیمت مرغ زنده با بازار بیان کرد: با توجه به قیمت مرغ زنده، نرخ هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی ها نباید بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان باشد که متأسفانه به سبب ضعف دستگاه های نظارتی با نرخ ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان به فروش می رسد.
اسداله نژاد با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار