سرمایه گذاری ۳.۴ میلیاردی در پالایشگاه بیدبلند با وجود تحریم‌ها

لوگوی اکو نیوز اکو نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۱۳
اقتصاد ایران: مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به پروژه پالایشگاه بیدبلند گفت: در این طرح تاکنون ۳ میلیارد و چهارصد میلیون دلار هزینه شده و گستردگی آن در ۳ استان کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و خوزستان است.

به گزارش خبرگزاری  اقتصاد ایران   ،   جعفر ربیعی با حضور در استودیو پخش خبر 21 پنجشنبه شب شبکه یک درباره ابر پروژه پالایشگاه بیدبلند گفت: این پالایشگاه به علت حجم سرمایه گذاری بسیار زیادی که در آن شده است و پیچیدگی فنی و گستردگی جغرافیایی که دارد در شمار طرح های بسیار بزرگ یا ابر پروژه محسوب می شود.
وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، این طرح بزرگترین طرح صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور است و درسال 2020 این طرح جزیی از ابر پروژه های بزرگ دنیا در بخش انرژی معرفی شد و رتبه سوم در این رتبه بندی را بدست آورد. عد از پیروزی انقلاب اسلامی، این طرح بزرگترین طرح صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در کشور است.
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: تا پایان سال 1401 ظرفیت روزانه پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس به 2 میلیارد فوت مکعب می رسد.
وی افزود: یک بخشی از بیدبلند خلیج فارس، پروژه پالایشگاه است که به بهره برداری رسید و بخش زیادی از آن خطوط لوله و تاسیساتی است که گاز ها را از میادین نفتی جمع آوری و به بهبهان منتقل می کند و همچنین خطوط لوله، محصول را تا ماهشهر منتقل و به کالا های صادراتی تبدیل می کند و یا تحویل شرکت های پتروشیمی می دهد.
آقای ربیعی گفت: درکنار این طرح، یک طرح دیگر را هم شروع کردیم که طرح جمع آوری گاز های مشعل است که تمام جا هایی که فلر ها در آنجا می سوزد را بتدریج تا سال 1400 جمع آوری می کند که بوی گاز و مشکلات زیست محیطی بر طرف می شود.
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس افزود: تمام گاز هایی که می سوزد خوراک با ارزش پتروشیمی هاست که از آن ده ها و صد ها محصول بدست می آید.
وی تصریح کرد: خوراک پالایشگاه از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار