حتی یک کارتن تخم مرغ ۱۴ هزارتومانی هم به دست ما نرسید/ تعطیلی برخی شرکت‌ها

لوگوی ایران خبر ایران خبر . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۴۷
دبیر انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار ایران گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قرار بود وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ با قیمت مصوب هرکیلو ۱۴ هزارتومان در اختیار شرکت های بسته بندی قرار دهند، اما متاسفانه یک کارتن تخم مرغ با قیمت مصوب هم در اختیار شرکت های بسته بندی قرار نگرفت و برخی از این شرکت ها تعطیل شدند.

به گزارش ایران خبر ،  فرزاد طلاکش در گفت وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و آنالیز انجام شده قرار بود که وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ با قیمت مصوب هر کیلو ۱۴ هزارتومان از درب مرغداری های در اختیار شرکت های بسته بندی قرار دهند و قیمت تخم مرغ بسته بندی شده ۳۰ عددی شیرینگ شده و شناسنامه دار نیز ۳۶ هزارتومان باشد.
وی ادامه داد: انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار ایران نیز متعهد شد که به هر میزانی که تخم مرغ ۱۴ هزارتومانی دریافت کند تخم مرغ بسته بندی شده با قیمت مصوب را به بازار عرضه خواهد کرد و چون قیمت بر روی آن درج می شود مطمئن ترین راه برای جلوگیری از گرانفروشی است.  ولی متاسفانه یک کارتن تخم مرغ ۱۴ هزارتومانی هم به اعضای ما تعلق نگرفت و با تثبیت قیمت ها در ستاد تنظیم بازار بسیاری از شرکت های بسته بندی نیز تعطیل شدند و همین امر باعث شده که در بخش محصولات پروتئینی فروشگاه های زنجیره ای جای تخم مرغ های بسته بندی خالی شود.
دبیر انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار ایران اضافه کرد: بایستی اجازه دهند که مرغداران تخم مرغ را با قیمت مصوب از درب مرغداری تحویل شرکت های بسته بندی دهند و این شرکت ها نیز با قیمت مصوب ۳۶ هزارتومان تحویل مردم دهند.  ولی متاسفانه در چرخه نامعقولی افتاده ایم که این تخم مرغ به بخش های دیگر می رود و همه سر از بازار آزاد در می آورند.
به گفته وی مرغداران هرکیلو تخم مرغ را با قیمت حداقل ۱۷ هزارتومان تحویل شرکت های بسته بندی می دهند.
طلاکش در پاسخ به این سوال که آیا تخم مرغ بسته بندی شده تحمیل هزینه اضافی بر خانوار خواهد بود یا خیر؟ گفت: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار