سازمان برنامه و بودجه ریالی از اعتبارات قانون معلولان را پرداخت نکرد

اکوفارس شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۵
اکوفارس: مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای قانون معلولان در سال ۹۸ اختصاص یافت اما تا امروز هنوز ریالی از این اعتبار به سازمان بهزیستی پرداخت نشده است.

به گزارش ایلنا، جمعی از معلولان کشور با ارسال نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار اختصاص کامل بودجه اجرای قانون معلولان در لایحه بودجه سال ۹۹ شدند.
در بخشی از این نامه می خوانیم: سال ها طول کشید تا در اواخر سال ۹۶ مطالبات معلولان با تلاش ها و پیگیری های فراوان معلولان سراسر کشور منجر به تصویب لایحه معلولان شد و زمزمه اجرای قانون معلولان، نور امیدی بر زندگی معلولان تاباند. در همان بحبوحه قبل از تصویب، نمایندگان محترم مجلس ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای آماده سازی زمینه اجرای این قانون در سال ۹۷ اختصاص دادند.
در ادامه نامه آمده است: در سال ۹۷ سازمان برنامه و بودجه آنقَدَر وقت کُشی کرد تا سال به آخر رسید و ریالی از اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی اجرای قانون معلولان را پرداخت نکردید. در همان سال ۹۷ با مطالبه و پیگیری کمپین معلولان و اعتراضات آنان، سرانجام مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای قانون معلولان در سال ۹۸ اختصاص یافت اما تا امروز هنوز ریالی از این اعتبار به سازمان بهزیستی پرداخت نگردیده و نامه های ارسالی به حضرت عالی برای تسریع در این امر حیاتی بی پاسخ مانده است.
این نامه می افزاید: مردادماه سال جاری نیز با تلاش های کمپین معلولان، وزارت بهداشت بسته تعرفه و خدمات توانبخشی را با هدف اجرای ماده ۶ قانون معلولان جهت تخصیص اعتبار به سازمان متبوع حضرتعالی ارائه داد ولی تاکنون پاسخی دریافت ننموده است. افزایش مستمری ناچیز معلولان نیز بعد از شش ماه در حالی محقق شد که فقط مبلغ پرداختی از محل بودجه سازمان بهزیستی شامل این افزایش شد و مبلغ دریافتی از محل هدفمندی یارانه ها اعمال نشده است. در صورتی که تمام اقشار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار