سال گذشته انتشار ویدئویی نا به هنجار در فضای مجازی و سرویس اشتراک ویدئو آپارات منجر به اعتراضات بسیاری شد و تا جایی پیش رفت که مدیرعامل این پلتفرم به خاطر آپلود یک ویدئو به ۱۰ سال حبس در دادگاه بدوی محکوم شد.

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین به نقل از فارس؛سال گذشته حوالی مهر ماه بود که برنامه ای با نام «ژلوفن» که در بستر فضای مجازی منتشر شد، جنجال بسیاری به پا کرد.
این ویدئو که از طریق سرویس اشتراک ویدئو آپارات بارگذاری شده بود، مربوط به یک گزارش خیابانی و پرسش هایی از کودکان بود. یک خانم میکروفن به دست از کودکان خردسال می پرسید که آیا می دانید چطور به دنیا آمده اید؟ چطور به شکم مادرتان رفته اید؟ و پرسش هایی از این قبیل. 
**موج اعتراض در فضای مجازی
قرار گرفتن این ویدئو در صفحه اول سایت آپارات و پربازدید شدن آن، واکنش های منفی زیادی را در فضای مجازی به دنبال داشت. بخشی از انتقادها را والدینی مطرح کرده بودند که از رخ دادن ماجرایی مشابه برای فرزندانشان نگران بودند:  «چقدر دیده شدن برات مهمه که میری از بچه هایی که به سن بلوغ نرسیدن، این سوال رو می پرسی؟ شاید مفهوم حیا برای تو تغییر کرده ولی برای خیلی از والدین، مهمه.» کاربر دیگری نوشته بود: «مایی که داریم برا تربیت کودکمون تمام تلاشمون رو می کنیم، چطور بعدها بسپاریمش به جامعه ای که طرف با یه دوربین و سوالای بی خود، تمام فکر و درک بچه رو به چالش بکشه؟».
برای برخی کاربران هم سوال بود که چطور این افراد بدون مجوز با دوربین در پارک و خیابان از کودکان سوال کرده اند و بعد هم سایت آپارات، اجازه انتشار چنین ویدئویی را داده است. مدیر آپارات در واکنش به این اعتراض ها در توئیترش نوشت که علاوه بر حذف کلیپ نامناسب کانال ژلوفن، فعالیت این کانال هم تا تعیین تکلیف نهایی، معلق شد.
**دستگیری عوامل سازنده
دامنه اعتراض به این ویدئو به فضای مجازی خلاصه نشد و خیلی زود خبر رسید که به دنبال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار