تحقق تمدن اسلامی باید هدف دانشگاه آزاد باشد

شبستان چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶
حجت الاسلام رستمی گفت: ظرفیت های دانشگاه آزاد باید در حل مسایل کشور بکارگیری شود و تحقق تمدن اسلامی باید هدف دانشگاه آزاد باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، «حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی» در سی و هفتمین اجلاس روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که با عنوان دانشگاه آزاد اسلامی، گام دوم انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات کتابخانه دکتر حبیبی برگزار شد، گفت: اسلام برای علم، تفکر و اندیشه جایگاه والایی را در نظر گرفته است و شاهد این هستیم که به دفعات به بیان فضل عالم بر عابد تاکید کرده است.
رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: نهضت علمی اسلام مرهون نگاه جدی و شوق انگیز پیامبر، اسلام و ائمه به دانش می باشد.
رستمی افزود: نگاه مقام معظم رهبری به دانشگاه بسیار حایز اهمیت است و برای دانشگاه سه کارویژه از نظر مقام معظم رهبری اعلام شده است و این کارویژه ها را می توان این طور برشمرد؛ اولا ایشان دانشگاه را محلی برای حل مسایل اصلی کشور برشمردند.
وی افزود: دانشگاه محل تجمع قوای علمی و خردمند است و در مسیر پیشرفت دایما باید همه مسایل کشور را ببیند و برای آنها راه حل ارایه دهد.
رستمی خاطرنشان کرد: آسیب های اجتماعی، تولید، نوآوری، مصرف کالای داخلی و تولید داخلی از مسایلی است که امروزه باید دانشگاه برای آن راه حل داشته باشد.
رستمی با بیان اینکه نیازمند این هستیم که نقش دانشگاه آزاد در حل مسایل کشور روشن شود، گفت: کارویژه دومی که از نظر رهبری برای دانشگاه در نظر گرفته شده است، این است که دانشگاه باید به تربیت قوه عاقله کشور بپردازد.
وی افزود: سومین کارویژه از منظر رهبری برای دانشگاه صیرورت دانشگاه و تحول دایمی آن است.
رییس نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: مبنای تاسیس دانشگاه در ایران تربیت دانشجو بر مبنای تربیت داخلی می باشد و دانشگاه های کشور باید ...

سرخط اخبار