اعلام موقعیت تماس گیرنده با شماره های امدادی فراهم شود

سیتنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵
در یکصد و ششمین نشست کمیسیون ایمنی راه ها مصوب شد؛ به منظور اطلاع از موقعیت تماس گیرنده یا حادثه دیده در سوانح با شماره های امدادی و تسریع در عملیات امداد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدامات لازم برای اعلام موقعیت تماس گیرنده با شماره های امدادی در مرکز کنترل دستگاه های مسئول را ظرف مدت زمان شش ماه فراهم کند.

به گزارش سیتنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، یکصد و ششمین نشست کمیسیون ایمنی راه های کشور به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مشارکت اعضا برگزار و پس از بحث و بررسی در خصوص دستورکار، جمع بندی های زیر حاصل شد:
ابتدا با توجه به فوریت طرح نقشه راه بهبود ایمنی راه های کشور در دولت، مقرر شد این طرح پس از بازبینی و اخذ نظرات کارشناسی مشاور کمیسیون (آقای افندی زاده) در نشست آتی کمیسیون ارائه شود.
گزارش آماری تردد و تصادفات اربعین سال جاری تهیه شده توسط دبیرخانه، پلیس راهور و سازمان اورژانس، ارائه و مقرر شد؛ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن تحویل گیری پایانه برکت از اداره کل راهداری استان ایلام، نسبت به ساماندهی و بازطراحی سکوها، سایبان ها و تسهیلات رفاهی پایانه، همچنین نسبت به ممیزی ایمنی و رفع نواقص محورهای منتهی به مرزها پیش از اربعین سال ۹۹ اقدام کند.
سازمان اورژانس و امداد و نجات نیز نسبت به ارسال گزارش آماری مأموریت ها و تعداد مجروحین خارج از مرز به دبیرخانه اقدام کند.
مقرر شد، دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه ها گزارش کامل بازدید از مرزهای مهران، چذابه و شلمچه را به حوزه وزارتی ارسال کند و هر یک از دستگاه ها طی مراسمی از عوامل دست اندرکار (رانندگان شرکت های حمل و نقل و نیروهای امدادی) در مراسم اربعین ۹۸ تقدیر و تشکر به عمل آورند.
در ادامه این جلسه، برنامه برگزاری روز یادبود قربانیان تصادفات رانندگی در روز بیست و ششم آبان در ایوان شمس به اطلاع حضار رسید و مقرر شد؛ انجمن طرفداران ایمنی راه ها کتابچه ای از اقدامات در دست انجام تهیه کند و برای طرح موضوع در نشست هیأت دولت و ارسال آن به دبیرخانه اقدام کند. همچنین به منظور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار