در سفرهای خارج از کشور معمولاً ارتباط برقرار کردن بخصوص در موارد ضروری یکی از مشکلات گردشگرانی است که به زبان کشور مقصد آشنایی ندارند. خوشبختانه طی سال های اخیر با پیشرفت هوش مصنوعی و توسعه نرم افزاری هایی کارا برای ترجمه صدا، متن و حتی تصویر تا حدودی توانسته اند موانع زبانی سفرهای خارجی را برطرف کنند. حتی بعضی از آن ها خدمات آفلاین (بدون نیاز به اتصال به اینترنت) را نیز ارائه می دهند؛ بنابراین تجربه ای لذت بخش و بدون استرس را می توانید در مسافرت های خارج از کشور داشته باشید. ما قصد داریم ۶ برنامه از بهترین برنامه های مترجم را برای شما معرفی کنیم، پس برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها با ما همراه باشید.

۱. آی ترنزلیت (iTranslate)
این برنامه هم برای گوشی های با سیستم عامل اندروید و هم سیستم عامل گوشی های اپل (IOS) ارائه شده است و از ترجمه بیش از ۱۰۰ زبان پشتیبانی می کند. آی ترنسلیت هم نسخه رایگان دارد و هم نسخه پرو که با پرداخت هزینه ۵.۹۹ دلاری ماهانه قابل استفاده است. علاوه بر ترجمه متنی ترجمه عبارت، ترجمه وب سایت، ترجمه عکس گرفته شده با دوربین و ترجمه مکالمات صوتی (برای بعضی از زبان ها) نیز از دیگر خدمات این برنامه است.
۲. گوگل ترنزلیت (Google Translate)
این برنامه برای ۱۰۹ زبان امکان ترجمه آنلاین و ۵۹ زبان امکان ترجمه آفلاین دارد. همچنین اگر قابلیت نرم افزاری و سخت افزاری شما اجازه بدهد امکان ترجمه دست نویس و ترجمه عکس گرفته شده با دوربین برای ۳۷ زبان در گوگل ترنزلیت در دسترس است. ترجمه گفتاری نیز برای ۳۲ زبان قابلیت کاربردی دارد. استفاده این برنامه رایگان است.
۳. تریپ لینگو (TripLingo)
اگر دوست دارید در خارج از کشور راحت ارتباط برقرار کنید برنامه تریپ لینگو به شما کمک می کند. حتی این برنامه می تواند به شما کمک کند با یک فرهنگ جدید ارتباط بگیرید. فقط کافی است یک مقصد برای خود انتخاب کنید؛ از نپال تا نیوزلند، سنگال تا اسپانیا، اندونزی و...، سپس با نصب تریپ لینگو به مسیر خود ادامه دهید؛ مثلاً اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید، یک مترجم دارید که می تواند صدای شما را به اسپانیایی ترجمه کند.
همچنین یک مترجم تصاویر نیز در اختیار دارید که می تواند عبارت های کلیدی اسپانیایی را نیز ترجمه کند. شروع اعتبار برای این نرم افزار از ۱۰ دلار است. جالب است بدانید این برنامه قسمتی برای نکات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار