مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از ارسال ۱۶۰ اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری کرونا خبر داد و گفت: ۸ اثر منتخب این جشنواره شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، احمدرضا احسانی عصر امروز در آیین اختتامیه جشنواره مجازی سراسری شعر طنز کرونا با بیان اینکه در ایام شیوع بیماری کرونا فعالیت های مجموعه های فرهنگ و هنر به تعطیلی کشیده شد، اظهار کرد: بلافاصله شورای سیاست گذاری و نشست های هم اندیشی برای اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت در استان برگزار شد.
وی افزود: در حوزه ایجاد نشاط اجتماعی، امیدبخشی و روحیه بخشی به جامعه، تلاش ما بر این بود که مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهیم و در این راستا چهار جشنواره کاریکاتور، شعر، استندآپ کمدی و قرآن و عترت برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه فراخوان جشنواره شعر از ابتدای اردیبهشت ماه منتشر شد، خاطرنشان کرد: ۱۶۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که هشت اثر در سالروز ولادت با سعادت امام هشتم(ع) به عنوان آثار منتخب، معرفی می شوند.
وی در خصوص فعالیت های کمیته فرهنگی طرح فاصله گذاری اجتماعی، یادآور شد: در این ایام بیش یک هزار و ۴۰۰ اثر تولید و در فضای مجازی منتشر شد و همدان در این زمینه یکی از استان های برتر بود.
احسانی از بازگشایی سینماها و مجتمع های فرهنگی خبر داد و افزود: سینماها روزانه با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی میزبان مردم بوده و بازرسی های مداوم در حال انجام است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز با بیان اینکه شاید ساعت ها جلسه و سخنرانی نتواند تاثیرگذاری یک اثر هنری را داشته باشد اظهار کرد: هنر در عرصه های مختلف اثرگذار است.
حجت الاسلام احمدحسین فلاحی یکی از ابزارهای جنگ نرم در ابعاد مثبت و منفی را هنر عنوان کرد و گفت: در هشت سال دفاع مقدس نیز تلاش هنرمندان در حضور ...

سرخط اخبار