بررسی امروز (شنبه) بازار خودروی پایتخت حاکی از تداوم بلاتکلیفی خریداران و فروشندگان و همچنین انتظار بازار برای تعیین تکلیف ۱۰ درصد افزایش قیمت عنوان شده بر قیمت کارخانه ای خودروها در معاملات است.
کارشناسان می گویند: با سقف قانونی در نظر گرفته شده به میزان ۱۰ درصد به منظور معامله خودروها در بازار و نمایشگاه های خودرو موافقیم و در این صورت می توان بازار را کنترل کرد.
به گفته آنان، اگر این مهم اجرایی نشود دوباره مواردی همچون فاصله قیمتی بین خودروهای کارخانه ای و بازاری، اعلام قیمت های سلیقه ای از سوی صاحبان خودروها و بازگشت به اوضاع ماه های قبل را شاهد خواهیم بود.
سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو پایتخت در این زمینه گفت: در آستانه عید سعید فطر بازار حالت نیمه تعطیل دارد، بازار همچنان منتظر ثبت نام های خودروسازان و اعلام رسمی قیمت هاست که تاکنون محقق نشده است.
وی افزود: اگر صحبت های مسوولان وزارت صنعت که اعلام کردند تحویل خودروهای ثبت نامی جدید از یک روز تا سه ماه اتفاق خواهد افتاد درست باشد، بر کنترل بازار تاثیر گذار خواهد بود.
موتمنی یادآور شد: اعلام افزایش ۱۰ درصدی قیمت ها در نمایشگاه های اتومبیل و معاملات تاکنون به صورت رسمی بخشنامه و اعلام نشده است.
پیش از این رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرد: برای انجام معاملات، قیمت خودرو در کف بازار شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر ۱۰ درصد سود خواهد بود و بازرسان این سازمان نظارت خواهند کرد که هر کجا قیمتی بالاتر از این ارقام داده شود، به منزله گران فروشی بوده و با آن مقابله خواهند کرد .
موتمنی در پاسخ به این پرسش که آیا در نظر گرفته شدن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار