وزیر خارجه آمریکا دعوت از رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس گروه هفت را رد نکرده است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از یورونیوز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه (11 تیر) احتمال دعوت از ولادیمیر پوتین به نشست گروه هفت را رد نکرد اما تاکید کرد که دولت ایالات متحده نسبت به فعالیت های مسکو در افغانستان قاطع است.
وی به خبرنگاران گفت: «رئیس جمهور ترامپ تصمیم می گیرد که آیا می خواهد پوتین به اجلاس گروه هفت بیاید یا نه. این تصمیم با او است.»
پامپئو تاکید کرد که کاملا این موضوع را به رئیس جمهوری آمریکا واگذار می کند. وی در عین حال افزود: «اما معتقدم که خیلی مهم است با روس ها به طور مرتب تعامل داشته باشیم.»
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته با اعلام تعویق برگزاری نشست گروه هفت به میزبانی واشنگتن از تمایل خود برای دعوت از رهبران روسیه، کره جنوبی، استرالیا و هند به نشست سران گروه هفت سخن گفته بود. روسیه در سال 2014 پس از الحاق کریمه به خاک خود، از گروه هفت [گروه هشت سابق] اخراج شد. در آن زمان باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بود.
کشورهای عضو گروه هفت قرار بود در ماه ژوئن به میزبانی آمریکا دور هم جمع شوند اما همه گیری ویروس کرونا باعث شد تا این اجلاس لغو شود با این حال به نظر می رسد مقام های آمریکایی در نظر دارند این اجلاس را در ماه سپتامبر برگزار کنند.
روسیه مانورهای نظامی ناتو در شمال اروپا را زیر نظر دارد
بولتون خواستار اعمال تحریم های جدید علیه روسیه شد
سخنان پامپئو از احتمال دعوت پوتین به اجلاس گروه هفت در حالی مطرح می شود که روزنامه نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی مدعی همکاری میان مسکو و گروه طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی شده است. مقام های ...

سرخط اخبار