رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه چسبندگی نرخ ها باعث مقاومت کالاها در برابر کاهش قیمت متناسب با کاهش نرخ ارز می شود، اظهار کرد: کنترل نرخ ارز باید زودتر از اینها صورت می گرفت.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، محمود بهمنی افزود: معتقدم این میزان افزایش نرخ ارز توجیه اقتصادی ندارد و به نظر می رسد با اعمال مدیریت صحیح می توان به تداوم ریزش نرخ ارز کمک کرد.
وی آینده بازار معاملات ارز را کاهشی ارزیابی کرد و افزود: به دلیل تصمیم گیری های نادرست، مردم برای حفظ دارایی های خود، ارز خریده اند که این موضوع در هیچ جای دنیا مرسوم نیست. بانک مرکزی با مشاهده روند ریزشی نرخ ارز در بازار آزاد باید نرخ ارز را در سامانه های خود نیز کاهش دهد. رئیس کل اسبق بانک مرکزی تصریح کرد: بانک مرکزی با تخصیص به موقع ارز به کالاهای ضروری و همچنین کنترل و نظارت مناسب، تولیدکنندگان و تامین کنندگان اقلام ضروری را از مراجعه به بازار آزاد بی میل خواهد کرد. بهمنی با بیان این که بانک مرکزی باید ارز را به متقاضیان واقعی عرضه کند، گفت: هیچ توجیهی برای خرید ارز توسط افرادی که با یک کارت ملی اقدام به خرید ارز می کنند و نیازی به آن ندارند، وجود ندارد. اما اگر فردی واردکننده مواد اولیه است، باید در زمان مناسب ارز خود را دریافت کند. در شرایط فعلی ضروری است که از ارائه ارز به افرادی که قصد ذخیره آن را دارند، جلوگیری شود.
رئیس کل اسبق بانک مرکزی با اشاره به بی اثر بودن انتخابات آمریکا در تغییر نرخ ارز اظهار کرد: دو نامزد انتخابات آمریکا، دو روی یک سکه هستند و تاثیر فعل و انفعالات سیاسی آمریکا بر بازار ارز، در حقیقت نتیجه انتظاراتی خواهد بود که در داخل کشور از قبل ایجاد شده است. در آمریکا سیاست های حوزه بین الملل پیش بینی شده و با انتخاب هر یک از آنها رویکرد و چارچوب سیاست های این کشور تغییر اساسی پیدا نخواهد کرد. وی در مورد زمزمه های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار