بارداری در چه زمان هایی توصیه می شود؟

جام جم آنلاین چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳
عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر روی شانس باردار شدن در هر زنی تاثیر می گذارد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر روی شانس باردار شدن در هر زنی تاثیر می گذارد اما مهم ترین عاملی را که می توان در این مورد موثر در نظر گرفت، شرایط بدنی فرد است.
به طور عادی بیشتر زوج ها بعد از چند ماه تلاش برای بارداری موفق می شوند، اما افرادی که دیر ازدواج می کنند و از سوی دیگر دیرباردار می شوند، یا زوج های که عادت به استعمال دخانیات دارند بر روند باروریشان اثر گذاشته و باعث کاهش باروریشان خواهد شد.
باردار نشدن تاچه مدت طبیعی است؟
اگر شما یک سال است که تلاش کردید، اما هنوز موفق نشدید بهتر است به متخصص زنان و نازایی مراجعه کنید تا علت دیر باردار شدن خود را بدانید. افرادی که سن بالای ۳۵ دارند اگر طی مدت ۶ ماه باردار نشوند به این اتفاق بی توجهی نکنند. در یک آمار نشان داده شد، ۳۰ درصد زوج ها در ماه اول، ۶۰ درصد در سه ماه اول و ۸۰ درصد در سال اول تلاششان، موفق هستند. این آمار در سه سال اول به ۹۱ درصد و در ۴ سال به ۹۳ درصد می رسد.
ناباروری نگران کننده نیست
زوج هایی که نابارورند نگران نباشند، زیرا با بهره گیری از روش های نوین پزشکی در کشور در نهایت باردار می شوند. اگر هم این روش ها موثر نبود؛ موارد دیگری مثل اهدا اسپرم و لقاح مصنوعی وجود دارد.
نقش سن در باروری
مشخص است که سن روی باروری تاثیر مستقیم دارد، زیرا کیفیت تخمک ها در بانوانی که سنشان بالا رفته، نسبت به جوانتر ها کمتر می شود. این بدان معناست که تخمک های کمی قادر هستند که به اسپرم بچسبند و لقاح اتفاق بیفتد.
راه های افزایش شانس بارداری سالم
سالم زندگی کردن را فراموش نکنید و بدن خود را برای باروری سالم آماده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار