۱۰ باور غلط را درباره ویروس کرونا که خطرات جبران ناپذیری هم به همراه دارد، بشناسید.

فرضیات زیادی در مورد کووید ١٩ وجود دارد؛ ضروری است بدانیم چه گفتههایی در مورد این ویروس درست است و چه چیزهایی نادرست. وب سایت "Medical News Today" در گزارشی ۱۰ باور غلط را درباره ویروس کرونا برشمرده است که در ادامه با آنها آشنا میشوید:
۱. میزان مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش نیافته است
برخی معتقدند که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا به میزان قابل توجهی افزایش یافته، بدون آنکه میزان مرگ و میر ناشی از آن افزایش یافته باشد؛ همانطور که در ایالات متحده آمریکا اتفاق افتاده است. اما این ادعا درست نیست؛ زیرا دلیل افزایش تعداد مبتلایان جدید و کاهش میزان مرگ و میر یا ثبات آن، افزایش تعداد آزمایشها در مقایسه با تعداد آن در ابتدای همه گیری است و این موضوع به این معنی است که مسئولان بهداشتی به توانایی بیشتری برای رصد و درمان ناقلان ویروس دست یافته اند.
بر این اساس، ویروس از نظر "مرگ و میر" و خطری که برای سلامتی ایجاد میکند تغییری نکرده است، بلکه تعداد معایناتی که برای افراد حتی بدون علامت انجام میشود افزایش یافته و این همان چیزی است که توسط سازمان بهداشت جهانی توصیه شده است.
۲. ویروس آنقدرها هم که گفته میشود کشنده نیست
ویروس کرونا آنقدرها هم که گفته میشود کشنده نیست و در مورد آن اغراق شده است!. این نظر نادرست است؛ زیرا تعداد زیادی از مرگ و میرها نادیده گرفته شده است. محققان میگویند تخمین میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کار آسانی نیست، خصوصاً اینکه همه گیری هنوز تمام نشده است و تحولات همچنان روز به روز اتفاق میافتد.
۳. کرونا یک آنفلونزای عادی است
کرونا فقط یک آنفلوانزای عادی نیست؛ کارشناسان میگویند آنفلوانزا و کرونا با هم تفاوت زیادی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار