رسانه های عربی از امضای توافق آتش بس میان دو طرف اصلی درگیری در لیبی تحت نظارت سازمان ملل در سوئیس خبر دادند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، توافقنامه آتش بس میان دو طرف اصلی درگیری یعنی دولت الوفاق طرابلس و شبه نظامیان تحت فرماندهی خلیفه حفتر در مقر سازمان ملل در ژنو تحت نظارت این سازمان امضا شد.
نماینده سازمان ملل متحد در امور لیبی تاکید کرد که دو هیئت کمیته مشترک نظامی(هیئت وابسته به دولت الوفاق طرابلس و هیئت وابسته به خلیفه حفتر) به توافق فراگیری برای آتش بس دست پیدا کرده اند.
استفانی ویلیامز خاطر نشان کرد من از پایبندی طرف های کمیته نظامی مشترک در دستیابی به توافق برای فراهم کردن آینده بهتری برای لیبی قدردانی می کنم.
وی افزود مسیر دستیابی به توافق دائمی برای آتش بس در لیبی، طولانی و دشوار بود.
سفر معاون وزیر خارجه ترکیه به روسیه و مذاکره درباره سوریه و لیبی
لیبی|توافق گروه های درگیر درباره 6 محور مهم و تاثیرگذار بر زندگی مردم
بر اساس گزارش شبکه الجزیره، ویلیامز گفت از شایستگی حرفه ای و احترام متقابل طرف های شرکت کننده در مذاکرات تشکر می کنم و امیدوارم که این توافق موفق به پایان رنج لیبیایی ها شود و بتواند سبب بازگشت مهاجران و آوارگان به سرزمینشان شود.
رئیس هیئت سازمان ملل متحد در لیبی همچنین افزود معتقدم دستاورد لیبیایی ها در ژنو نشانه مهمی برای ملت لیبی به شمار می رود.
ویلیامز خاطرنشان کرد طی هفته های آینده ما باید کارهای زیادی برای اجرای تعهدات وارده در توافق انجام دهیم.
نماینده سازمان ملل در امور لیبی دو روز پیش از توافق هیئت های نظامی لیبیایی ( 5-5 ) در 6 محور مهم و تاثیرگذار در زندگی مردم این کشور از جمله بازگشایی تمام راه های زمینی برای سفر به مناطق و شهرهای مختلف لیبی خبر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار