بازگشت به برجام نزدیک است؟ جو بایدن، رییس جمهوری امریکا چهارشنبه شب به وقت تهران، مراسم تحلیف خود را انجام داد و وارد کاخ سفید شد. اولین اظهارنظرهای تیم بایدن درباره ایران در شرایطی انجام شده است که بازارهای ایران در تعطیلی پایان هفته به سر می برند اما سیگنال های کاخ سفید به بازارهای ایران چه خواهد […]

 بازگشت به برجام نزدیک است؟
جو بایدن، رییس جمهوری امریکا چهارشنبه شب به وقت تهران، مراسم تحلیف خود را انجام داد و وارد کاخ سفید شد. اولین اظهارنظرهای تیم بایدن درباره ایران در شرایطی انجام شده است که بازارهای ایران در تعطیلی پایان هفته به سر می برند اما سیگنال های کاخ سفید به بازارهای ایران چه خواهد بود؟
  به گزارش اقتصاددان به نقل از ایسنا ،   جو بایدن، رییس جمهوری امریکا از زمان کورس رقابتی با دونالد ترامپ فقط به این جمله بسنده کرده است که امریکا به برجام برمی گردد. او از آن زمان تاکنون، جزییات دیگری از تصمیمش برای رفتار با ایران افشا نکرده است.
در مراسم تحلیف هم بایدن بیشتر به امور داخلی امریکا صحبت کرد و به طور مشخص اسمی از ایران نبرد. در مقابل تعدادی از افراد منتخب او برای کابینه اش به صورت خلاصه به موضوع ایران هم گریزی زده اند.
جن ساکی، سخنگوی جدید کاخ سفید در نخستین کنفرانس مطبوعاتی گفته است که دولت بایدن قصد دارد درباره موضوع هسته ای ایران و برجام با متحدان خارجی خود گفتگو کند.
نظرات گزینه پیشنهادی بایدن برای وزارت خزانه داری صراحت بیشتری داشت.
جنت یلن، در پرسش و پاسخ سنای این کشور در روند تایید صلاحیتش گفته است که دولت بایدن-هریس(معاون رئیس جمهور آمریکا) متعهد به اطمینان یافتن از این است که ایران اقدامات مناسبی در راستای از سرگیری پایبندی اش انجام دهد. ایران تنها در صورتی از لغو تحریم ها تحت برجام بهره مند خواهد شد که به محدودیت های هسته ای پایبند باشد.
یلن با ذکر ادعاهایی علیه ایران گفت: من باور دارم که باید محدودیت های سختی را بر ایران با هدف پایان تنش در منطقه به کار ببریم.
در عین حال برخی منابع خبری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار