اجرای پروتکل الحاقی از ۵ اسفند ماه ۹۹، کاملا متوقف خواهد شد

جنجال بر سر توافق ایران و آژانس|اصولگرایان: مشکوک است و باید پاره شود!

لوگوی آفتاب نیوز آفتاب نیوز . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۴:۳۵
ایران به اندازه سه ماه فیلم ‍های دوربین ها را نزد خود نگه می دارد، بدون هرگونه دسترسی آژانس. بعد از آن دیگر فیلمی هم ذخیره نمی شود.

آفتاب نیوز :
پس از دیدار دیروز رافائل گروسی با مقامات ایرانی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای مشترک از توافقی جدید خبر داده اند.
به گزارش آفتاب نیوز ؛ مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نتایج رایزنی با مقامات ایران را فشرده، خوب و منطقی ارزیابی کرد و گفت که دو طرف درباره تداوم فعالیت های ضروری بازرسان آژانس در ایران به یک تفاهم دوجانبه، فنی و موقت دست یافتند.
رافائل گروسی روز یکشنبه این مطلب را در بازگشت از ایران به خبرنگاران در وین گفت و افزود که بر اساس این تفاهم فعالیت های ضروری نظارت و راستی آزمایی آژانس تا سه ماه ادامه پیدا می کند.( جزئیات بیشتر )
در واکنش به این توافق، امروز محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: اجرای پروتکل الحاقی از روز ۵ اسفند به طور کامل متوقف خواهد شد و هر نوع دسترسی فراتر از پادمان مطلقاً ممنوع و غیرقانونی است.
قالیباف افزود: هر نوع همکاری فرا پادمانی با آژانس در آینده نیز طبق ماده ۷ مستلزم تصمیم گیری مجلس است. ماده ۹ قانون، اجرای دقیق آن را تضمین خواهد کرد.
توقف کامل اجرای پروتکل الحاقی از فردا
مشاور رییس مجلس در امور راهبردی نیز در توئیتی نوشت: از فردا اجرای پروتکل الحاقی طبق قانون مجلس تمام و کمال در ایران متوقف می شود. یعنی آژانس به هیچ تاسیسات یا اطلاعات پروتکلی دسترسی نخواهد داشت.
محمدی افزود: ایران به اندازه سه ماه فیلم ‍های دوربین ها را نزد خود نگه می دارد، بدون هرگونه دسترسی آژانس. بعد از آن دیگر فیلمی هم ذخیره نمی شود.
توقف بررسی بودجه بخاطر توافق ایران و آژانس
در همین حال، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .