شرکتهای دانش بنیان و استارت آپهای حوزه فضایی گردهم می آیند

خبرگزاری مهر جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر ، سازمان فضایی ایران در یک همکاری ۳ جانبه با پژوهشگاه فضایی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی، گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه فناوری فضایی را برگزار می کند.
در این رویداد، رئیس صندوق نوآوری، شکوفایی، رئیس سازمان فضایی ایران، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و مدیران سایر نهادها و دستگاه های اجرایی مرتبط، صندوق های پژوهش و فناوری و خطر پذیر و نیز خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات فضایی حضور خواهند داشت.
هدف از این رویداد ۳ روزه معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های استارت آپی و دانش بنیان، عرضه نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه فضایی و برگزاری رویدادها، سمینار و کارگاه های آموزش تخصصی مرتبط با حوزه فضایی عنوان شده است.
در این زمینه مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران در اینستاگرام نوشت: پیوند نهادهای مالی و سرمایه گذاری مثل صندوق نوآوری و شکوفایی و نهادهای حاکمیتی و تسهیل گر مثل سازمان فضایی ایران می تواند باعث افزایش سرعت ورود و رشد بخش خصوصی حوزه فضایی باشد و همانطور که قبلاً وعده داده بودم با همکاری پژوهشگاه فضایی و صندوق نوآوری و شکوفایی رویدادی سه روزه را در تیرماه برگزار خواهیم کرد.
وی افزود: این رویداد فرصت مناسبی برای تشریح فرصت های توسعه کسب و کار در حوزه های سنجش از دور و ماهواره مخابراتی و بررسی فرصت ها، چالش ها و راهکارها و محلی برای برقراری ارتباط میان متخصصان، دانشجویان، شرکت های ارائه دهنده خدمات حوزه فضایی و سرمایه گذاران خطر پذیر است تا با اتصال این حلقه ها به هم زمینه ساز توسعه کسب و کارهای این حوزه باشیم.
رئیس سازمان فضایی ...

سرخط اخبار