عقبایی: عده ای نمی خواهند قیمت مسکن پایین بیاید راه و ساختمان

ارانیکو جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
نایب رئیس اتحادیه املاک با انتقاد از اظهارنظرهای غیرواقعی درباره عدم کاهش قیمت مسکن گفت:برخی انبوه سازان و دست اندرکاران بازار در زمین سوداگران بازی می کنند.

حسام عقبایی در پاسخ به این پرسش که دلیل این که اخیرا برخی دست اندرکاران بازار مسکن و عده ای از انبوه سازان مدعی شده اند قیمت مسکن کاهش نیافته چه چیزی است، اظهار کرد: طی ماه های اخیر شاهد یک کاهش قیمت ۳۰ درصدی قیمت مسکن در مناطق جنوبی شهر تهران و شهرهای اطراف پایتخت و ۴۰ درصدی در واحدهای بزرگ متراژ هستیم.
وی با تاکید بر این که این امر در آمارهای مسکن کاملا روشن و بدیهی است، افزود: به عنوان مثال واحد مسکونی در مناطق شمالی تهران که مترمربعی ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان معامله می شد، امروز به حدود ۳۵ میلیون تومان کاهش یافته است. یعنی رشد منفی حدود ۴۰ درصدی.
وی ادامه داد: همچنین آپارتمانی که در مناطق جنوب تهران ۷۰۰ میلیون تومان بود امروز به حدود ۵۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.
نایب رئیس اتحادیه مشاروان املاک با تاکید بر این که علی رغم کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت ها همچنان در بازار مشتری وجود ندارد، گفت: در حال حاضر یک رکود عمیق غیرتورمی بر بازار مسکن حاکم شده است.
عقبایی با بیان این که طی روزهای اخیر متاسفانه شنیده ایم عده ای مدعی شده اند کاهش قیمت مسکن در کشور محقق نشده است، افزود: این گونه به نظر می رسد برخی از انبوه سازان و دست اندرکاران بازار مسکن در زمین سوداگران بازی می کنند. این دوستان باید دقت کنند که بر اساس آمار و ارقام قیمت مسکن در کشور به خصوص شهرهای بزرگ کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
ویبا بیان این که کاهش قیمت در سراسر کشور ملموس است، اظهار کرد: در حال حاضر با عدم تناسب عرضه و تقاضا در بازار مسکن روبرو هستیم که به تعلل برخی انبوه سازان برمی گردد.
*انتقاد از اظهارنظرهای غیرتخصصی
وی با یادآوری این که بخشی از بازار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.