پیشنهاد جدیدی برای مشارکت ورزشکاران روسیه در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ ارائه شد.

- اخبار ورزشی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، ورزشکاران روسیه با استناد به اختلاف حقوقی آژانس جهانی ضددوپینگ (WADA) و آژانس ضددوپینگ روسیه (RUSADA) می توانند با ارائه درخواست قانونی به دادگاه جهانی حکمیت ورزش (CAS) تحت وضعیت اشخاص ثالث در المپیک و پارالمپیک 2020 شرکت کنند.
الکساندارا بریلیانتووا، رئیس کمیته حقوقی آژانس ضددوپینگ روسیه با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: طبق استانداردهاق حقوقی دو وضعیت برای اشخاص ثالث وجود دارند. اشخاص ثالثی هستند که حق تقدم قانونی دارند. اینجا ما درباره کمیته های بین المللی المپیک و پارالمپیک و فدراسیون های ورزشی جهانی صحبت می کنیم. یک حلقه از اشخاص ثالث نامشخص وجود دارند که حقوق و مناقع آنها تحت تاثیر تصمیم آژانس جهانی ضددوپینگ قرار می گیرد. آنها تحت همین وضعیت و با حکم دادگاه حکمیت ورزش می تواند مجوز حضور در المپیک و پارالمپیک 2020 را به دست آورند.
کمیته اجرایی آژانس جهانی ضددوپینگ روز 9 دسامبر 2019 محرومیتی 4 ساله علیه روسیه اتخاذ کرد. بر اساس این تصمیم روسیه از میزبانی و شرکت در رقابت های المپیک، پارالمپیک و رقابت های جهانی رشته های ورزشی مختلف محروم شده است. ورزشکاران مجاز روسی نیز برای شرکت در رقابت های المپیک و جهانی بدون پرچم و سرود ملی به میدان خواهند رفت.
باخ ارتباط ویژه با پوتین را رد کرد

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار