رییس ستاد اجرای فرمان حضرت امام گفت: برخلاف اینکه آمریکایی ها و غربی ها مدعی هستند که دارو و غذا را مستثنی از تحریم کرده اند اما در شرایطی که نمی توان پولی برای تامین این داروها پرداخت کرد بنابراین عملا این اقلام هم در لیست تحریم ها قرار دارند اما توانمندتر از این هستیم که دشمنان بتوانند از طریق این مسائل ما را به زحمت بیندازند.
محمد مخبر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره ورود ستاد به تولید و توزیع دارو برای افزایش عرضه در بازار اظهار داشت: تفاهمنامه ای با وزارت بهداشت به امضا رسانده ایم مبنی بر اینکه در هر مرحله و هر جایی که وزارت بهداشت در بخش دارو احساس نیاز کنند، ستاد در واردات داروهای استراتژیک با حداقل قیمت ورود کند.
وی ادامه داد: البته نه در قیمت گذاری و نه در عرضه دارو دخالتی نداریم و نخواهیم داشت و تمام داروهای وارداتی را تحویل وزارت بهداشت و درمان می دهیم و توزیع کننده دارو وزارت بهداشت خواهد بود.
رییس ستاد اجرای فرمان حضرت امام با بیان اینکه بخشی از بالا رفتن قیمت دارو به نحوه عرضه برمی گردد، گفت: کمبود عرضه باعث افزایش قیمت می شود و از این رو در تنظیم این بخش هر زمانی که وزارت بهداشت احساس نیاز کرده و درخواست کمک داشته، ورود کرده ایم.
مخبر تاکید کرد: اقدام دیگر ستاد در تامین داروی مورد نیاز کشور این است که بتوانیم مشابه داروهای وارداتی را در داخل کشور به تولید برسانیم که این اقدام با ساماندهی تولیدکنندگان در حال انجام است و ظرف سه سال، 97 درصد داروی مورد نیاز کشور هیچ ارتباطی به کشورهای خارجی نخواهد داشت و این میزان دارو در داخل کشور تولید، تامین و توزیع می شود.
وی افزود: در سه درصد باقیمانده تامین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار