واکسن کرونای ساخته شده توسط برگزیده جایزه مصطفی (ص) ۲۰۱۹، بیش از ۹۰ درصد کارایی دارد.

به گزارش ، مدیرعامل شرکت فایزر، اعلام کرد که بر اساس نتایج آزمایشات اولیه، واکسن کرونای ساخته شده با همکاری دو شرکت فایزر و شرکت بیوان تک که اوگور شاهین برگزیده جایزه مصطفی (ص) ۲۰۱۹ از مؤسسان آن است، بیش از نود درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا مؤثر بوده است.
این نخستین نتیجه مثبت به دست آمده از ارزیابی مستقل واکسن های کووید-۱۹ در آزمایش های مرحله سوم است.
واکسن کرونا چنانچه مجوز اضطراری را دریافت کند، تا پایان سال جاری میلادی در دسترس خواهد بود. دو شرکت تولیدکننده در حال حاضر آمادگی تولید ۵۰ میلیون واحد از این واکسن را در سال جاری دارند که این مقدار برای محافظت از ۲۵ میلیون نفر کافی است و در سال ۲۰۲۱ میلادی ۳/۱ میلیارد واحد دیگر از آن آماده خواهد شد.
ارزیابی مستقل داده های حاصل از تزریق واکسن به ۴۳ هزار داوطلب طی دو مرحله حاکی از اثربخشی این واکسن است.
اوگور شاهین، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت بیوان تک اظهار کرد: از نظر من این بهترین نتیجه ممکن است. واکسن کرونای ساخته شده در شرکت بیوان تک با ایمنی و اثربخشی ۹۰ درصدی ِخود بسیار فراتر از استاندارد های مورد انتظار سازمان غذا و دارو برای تأیید واکسن کووید-۱۹ است. زیرا طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، هیچ واکسنی ۱۰۰ ٪ مؤثر نیست.
شاهین افزود: انتظار دارم ایمنی ایجاد شده توسط این واکسن در برابر کرونا دست کم برای یک سال دوام داشته باشد. آنتی بادی های ایجاد شده توسط واکسن کرونا، حدود ۲۰ جهش مختلف ویروس SARS-COV-۲ را مسدود می کند.
برگزیده جایزه مصطفی (ص) ۲۰۱۹ در ادامه گفت: احتمال بسیار کمی وجود دارد که جهش ویروس بتواند بر پاسخ ایمنی غلبه کند. واکسن کرونا که با همکاری دو شرکت بیوان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار