استاندار: 15 هزار میلیارد ریال در همدان سرمایه گذاری می شود

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳
همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: رونق تولید با جدیت در استان پیگیری می شود و تا پایان برنامه توسعه باید 15 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان انجام شود.

سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در جلسه اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: حمایت از سرمایه گذاران و هموار کردن زمینه فعالیت این قشر راهکار اصلی تحقق شعار امسال رهبر معظم انقلاب است و این مهم باید در دستور کار مسئولان اجرایی استان قرار گیرد.
وی با اشاره به برنامه عملیاتی ریشه کنی بیکاری در استان گفت: با کمک همه مدیران ظرفیت ها، توانمندی و نیازهای همه شهرستان ها جمع آوری شده و در این زمینه 150 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. 
مقام عالی دولت در همدان اظهار داشت: براساس این برنامه تا سال 1400 باید سالانه 20 هزار شغل ایجاد شود تا شاهد کاهش نرخ بیکاری است.
وی پرداختن به معیشت مردم را از مهمترین اولویت ها ذکر کرد و افزود: این مهم در حمایت از تولید و بخش خصوصی و استفاده از مکانات به وقوع می پیوند.
شاهرخی تاکید کرد: باید زمینه حضور بخش خصوص برای سرمایه گذاری را فراهم کرد.
وی تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت و توان های استان استفاده شود که یکی از فرصت های بی بدیل صندوق توسعه ملی است و مدیران باید بیش از گذشته به این ظرفیت ها توجه کرد.
در این آیین از کتاب مطالعاتی امایش استان همدان نیز رو نمایی شد.
7523/2090