حداقل و حداکثر نرخ طلای سرخ اعلام شد

اکوفارس پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۲
اکوفارس: حسینی گفت: مشکلات مربوط به بازگشت ارز و کاهش تقاضا نسبت به عرضه منجر به افت ۲ میلیون تومانی قیمت زعفران طی هفته های اخیر در بازار شد.

به گزارش اکوفارس، علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش ۲ میلیون تومانی نرخ زعفران در بازار طی هفته های اخیر در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۸ میلیون و حداکثر ۱۱ میلیون تومان است.
وی مشکلات مربوط به بازگشت ارز و کاهش تقاضا نسبت به عرضه را دلیل اصلی افت قیمت زعفران در بازار دانست و افزود: صادرکنندگان حرفه ای به سبب مسائل پیمان سپاری و تعهد ارزی تمایلی به صادرات ندارند که روند کند صادرات منجر به کاهش قیمت زعفران شده است که امیدواریم با تمهیدات بانک مرکزی، این کاهش قیمت به صورت اصولی در روز های آتی جبران شود.
حسینی قیمت زعفران در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار بعید است که کاهش قیمت زعفران استمرار یابد، ضمن آنکه به سبب هزینه های کنونی تولید که کشاورزان متحمل می شوند، قیمت های کنونی مطلوب نیست.
بیشتر بخوانید: تأثیر افت نرخ دلار بر صادرات طلای سرخ/ کشاورزان زعفران خود را به مرور وارد بازار کنند
عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: اگرچه براساس رصد بازار، رشد جزئی قیمت زعفران در روز های آتی دور از انتظار نیست، اما هم اکنون نمی توان درصدی برای این افزایش قیمت اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه آمار زعفران تنها تا پایان فروردین از سوی گمرک اعلام شده است، بیان کرد: براساس آمار گمرک تا پایان فروردین، ۱۲ تن زعفران صادر شده که نسبت به ماه های قبل کاهش داشته است، پیش بینی می شود که در ماه های آتی صادرات زعفران شتاب بیشتری به خود بگیرد.
به گفته حسینی، شروع تعطیلات تابستانی و ازدیاد تقاضا برای خرید زعفران از سوی برخی از کشور ها و صنایع در بهبود شرایط ...

سرخط اخبار