حمایت واقعی از تولید و صادرات در کشور محقق نشده است

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴

به گزارش خبرنگار مهر ، سید علی آقازاده پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در اراک اظهار داشت: از دوماه گذشته نگرانی از قاچاق گندم بنا به دلایلی از قبیل سیل، اختلاف قیمت گندم جهانی و گندم داخلی و قیمت ارز با ریال کشور بوجود آمده است و خوشبختانه با همکاری دستگاه های امنیتی و برنامه ریزی لازم و اعلام وزارت جهاد کشاورزی تا حد زیادی این نگرانی برطرف شده است.
وی ادامه داد: درصد قاچاق گندم به خارج تقریباً صفر است و حتی با توجه به اخبار های واصل شده از استان های دارای گندم زود رس، میزان تولید گندم امسال از سال گذشته بهتر بوده است.
استاندار مرکزی تاکید کرد: سال گذشته میزان گندم خریداری شده استان ۳۰۰ هزار تن بوده است و امسال با توجه به کاهش آفات، خرید ۴۰۰ هزار تن گندم در استان پیش بینی می شود.
آقازاده گفت: در خصوص خرید گندم برخی دلالان سنتی وجود دارند، در حال حاضر در خرید و فروش گندم داخلی سخت گیری نمی کنیم اما، خط قرمز ما خروج گندم از کشور است که برای آن برنامه ریزی شده و با آمادگی و حساسیت دستگاه های امنیتی این خطر به صفر رسیده است.
وی با ابراز گله مندی از عدم تحقق حمایت واقعی و عملی از صادرکنندگان و تولید کنندگان گفت: امیدواریم سیاست های بانک مرکزی بتواند به رفع مشکلات صادرکنندگان بیانجامد البته سیاست گذاری مجموعه دولت و دستگاه ها در این زمینه می تواند راهگشا باشد.
آقازاده تصریح کرد: اگر روند سیاست گذاری بانک مرکزی به این نحو ادامه پیدا کند آمار صادرات غیر نفتی و در آمدهای ارزی آن در سال جاری کاهش پیدا می کند و باید بتوان سیاست درست، منطقی و هماهنگ را بین دستگاه ...

سرخط اخبار