نیویورک- ایرنا- رهبر دموکراتها در سنای آمریکا، دستور رئیس جمهوری این کشور علیه معترضان تبعیض نژادی را ضدیت آشکار با قانون اساسی و سوء استفاده از قدرت دانست و گفت: این دولت از ارتش برای ارعاب شهروندان استفاده می کند.

چاک شومر روز سه شنبه در بیانیه ای افزود: میلیون ها آمریکایی از هر نژاد و پیشینه ای که برای اعتراض مسالمت آمیز به خیابان ها آمده اند، کار شریفی انجام می دهند: به ما یادآوری می کنند که شکست تصویب قانون اصلاح پلیس پذیرفتنی نیست، جان سیاهان اهمیت دارد و ما باید اکنون به بی عدالتی توجه و مقابله کنیم.
ده ها هزار شهروند آمریکایی در ده ها شهر این کشور از روز سه شنبه گذشته در پی قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست افسر پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به خیابان ها آمده اند تا بار دیگر تبعیض نژادی طولانی مدت در این کشور را یادآور شوند و بخواهند عدالت در همه ابعاد آن اجرا شود.
رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا ادامه داد: ما در دو بحران کووید-۱۹ و بی عدالتی نژادی قرار داریم و رئیس جمهوری ترامپ بدبختانه در مدیریت هر دوی آنها شکست خورده است.
شومر با بیان اینکه «دموکرات های سنا در تلاشند تا در پاسخ به این بحران ها اقدام کنند»، خطاب به سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه در این مجلس گفت: باید به قرار دادن لایحه اصلاح نیروی قهریه در صحن سنا متعهد شوید. یک کشور متفرق، نمی تواند برای بهبودی و راه حل ها صبر کند.
وی با اشاره به دستور ترامپ برای استقرار گارد ملی و ارتش در خیابان ها و اعلام وضعیت شبه حکومت نظامی برای منع آمد و شد، اظهار کرد: سنگدلی رئیس جمهوری ترامپ برای آنکه این مرد ضعیف، احساس قدرت کند، او را به دستور دادن به افسران فدرال در استفاده از گاز اشک آور علیه اجتماع معترضان مسالمت آمیز آمریکایی رهنمون ساخت تا بتواند راه خود را برای ایجاد یک فرصت عکس در کنار کلیسا باز کند.
این دموکرات مجلس سنای آمریکا یادآور شد: او می توانست ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری