تهران - ایرنا - معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از پیشرفت و جهش قابل توجه در تأمین مسکن و اشتغال جامعه ایثارگری در سال جاری خبر داد و گفت: تا به امروز زمینه ساخت بیش از ۷۰ هزار مسکن فراهم شده است.

به گزارش ایرنا از  «ایثار»، محمود پاکدل روز پنج شنبه در دومین روز از دومین همایش سراسری مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری که به صورت ویدئوکنفرانس در سالن عرفان (سیدالشهدا (ع)) در حال برگزاری است، با ارائه گزارشی از عملکرد ادارات کل معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد، افزود: در دوره جدید از مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران بازتعریف دو بخش پشتیبانی ستادی و برنامه عملیاتی استانی در سه موضوع گلزارها، اشتغال و مسکن صورت گرفت و خوشبختانه این اقدام نتایج خوبی به همراه داشته است.
وی با اشاره به تفاهم نامه های منعقد شده در این سه حوزه، تصریح کرد: سه کارگروه مسکن، اشتغال و گلزارهای مطهر شهدا در بنیاد تشکیل شده و از همه اهل فن و کارشناسان برای تدوین تفاهم نامه های لازم در حوزه های تخصصی استفاده شده است. در نهایت نمونه تفاهم نامه های لازم در حوزه اشتغال، مسکن و گلزارها تهیه شده و انعقاد آنها در دست اجرا است.
پاکدل با اشاره به بیش از ۶۰ مکاتبه با سازمان های مختلف با امضای رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مدتی کوتاه برای پیگیری بحث اشتغال جامعه ایثارگری، اضافه کرد: نتیجه این مکاتبات امکان استخدام حداقل ۱۲ هزار نفر از مشمولین جامعه ایثارگری تا به امروز بوده و در حال پیگیری افزایش این تعداد به سقف همه مشمولین جامعه ایثارگری هستیم.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد همچنین خطاب به مدیران استانی بنیاد گفت: نسبت به حقوق ایثارگران به هیچ وجه کوتاه نیایید؛ زیرا تفاهم نامه های منعقد شده در سطح استانی و ملی پشتوانه قانونی دارد و مفاد آن با مشورت اهل فن و منطبق بر قانون تدوین شده است.
وی افزود: یک ظرفیت خوب کمتر توجه شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار