ارتباط زنده تصویری؛

مرز تمرچین به روی مسافران بازگشایی شد+ فیلم

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۳۵
تردد اتوبوس های مسافری از مرز تمرچین پیرانشهر از امروز شنبه از سر گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزآذربایجان غربی ، سرپرست گمرک تمرچین در ارتباط تصویری با بخش خبری 20 سیما با اعلام این خبر گفت: تردد مرز تمرچین پیرانشهر به دلیل شیوع ویروس مرز تمرچین به روی مسافران باز شدکرونا از اسفندماه سال گذشته متوقف شده بود، اما برای مدت زمان کوتاهی تردد مسافر در دی ماه مجدد برقرار شد و به دلیل افزایش شیوع بیماری کرونا با تصمیم جدید طرف عراقی، تردد مسافر تا ۲۴ دی از این مرز ممنوع اعلام شده بود.
فرامرز محمدیان در ادامه گفت: از امروز شنبه مجدد با تصمیم دو طرف، ترددمسافری مجدد از سرگرفته شده، در این مرز، تردد تجاری نیز در حد صادرات و ترانزیت برقرار است.
محمدیان با بیان اینکه سال گذشته ۲۶ هزار دستگاه اتوبوس مسافری و خودروی سواری از مرز تمرچین تردد داشته اند، ادامه داد: تردد کامیون و تریلی وترانزیت کالا بین دو کشور ایران و عراق امسال وجود داشت اما تردد مسافر با رعایت اصول بهداشتی از ماه جاری از سرگرفته شده است.
سرپرست گمرک تمرچین با تاکید رعایت توصیه های بهداشتی هم در طرف ایران و هم در عراق در حال بررسی سختگیرانه است، یادآور شد: برای تردد بدون مشکل مسافران، دستور العمل های بهداشتی جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ به طور کامل اجرا می شود.
تمرچین، یکی از مرزهای ایران با عراق بوده که با شمال این کشور هم مرز است؛ این مرز در شهرستان پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
جهش ۹ متری یک آهو +فیلم
جهش ۹ متری یک آهو +فیلم
لوگوی مشرق نیوز مشرق نیوز .