قزوین- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: ۲۴۷ بیمارستان در کشور در حال ساخت است که با راه اندازی آنها ۴۳ هزار تخت به ظرفیت موجود بهداشتی و درمانی کشور اضافه خواهد شد.

سید کمال تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به قزوین برای افتتاح دو مرکز فوق تخصصی و پزشکی هسته ای در این شهر در گفتگو با خبرنگار مهر به سوالاتی در خصوص ساماندهی شرکت های زیرمجموعه وزارت خانه، افزایش تخت های بیمارستانی و ادامه اجرای طرح نظام سلامت پاسخ گفت.
تقوی نژاد در مورد چابک سازی فعالیت ها در این وزارتخانه اظهار داشت: با تاکید وزیر بهداشت موضوع کوچک سازی شرکت ها برای چابک سازی در دستور کار و اولویت برنامه ها قرار گرفت.
وی گفت: مجموعه شرکت های زیرمجموعه وزارتخانه حدود ۲۳ شرکت بود که ۴ شرکت منحل و چند شرکت ادغام شده و تا پایان امسال در چند هلدینگ متمرکز و برخی واگذارمی شوند.
تقوی نژاد یادآور شد: شفافیت شرکت ها از نظر مالی برای ما بسیار مهم است و سلامت مالی و اداری در شرکت ها از سیاست ها و رویکردهای وزارتخانه است چون برخی اتفاقات رخ داده موجب حسابرسی مجدد شده و در برخی موارد هم دستگاه قضائی وارد شده و با کمک آنها با متخلف برخورد می شود و ما هم همکاری کرده ایم تا با تخلف مبارزه شود.
وی اضافه کرد: شرکت های زیرمجموعه در دو هلدینگ «آوای پزشک» و «آوای پردیس» ساماندهی می شود تا شرکت دولتی نداشته باشیم.
معاون وزیر بهداشت در خصوص ساماندهی تشکیلات وزارتخانه هم گفت: ساماندهی تشکیلات این مجموعه با دعوت از متخصصانی از درون وزارتخانه و محققان دانشگاهی و سازمان امور استخدامی آغاز شده و با تغییر نوع نگاه به وزارت بهداشت در این راستا تعدادی از معاونت ها کاهش یافته و برخی ادغام شده و در حال حاضر معاونت ها از ۱۰ مورد به ۸ مورد کاهش یافته است.
وی اظهار داشت: البته ساماندهی دانشگاه ها هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار